Romotop Laredo 02 AKUM kámen - Krbová kamna s akumulací

výkon 4 kW
výměník ne
účinnost 80 %
průměr kouřovodu 150
42 658 Kč uvedená cena je s 12% DPH
38 087 Kč uvedená cena je bez DPH
46 085 Kč uvedená cena je s 21% DPH

Romotop Laredo 02 AKUM jsou jedny z nejoblíbenějších a také nejprodávanějších krbových kamen v ČR. Svými parametry se totiž skvěle hodí téměř do všech novostaveb, mají elegantní a nadčasový design a zároveň jsou poctivě vyrobená a jejich životnost je skutečně dlouhá. Oblíbené jsou také u mladých rodin, které staví svůj první dům a potřebují výše popsané parametry v kombinaci s dobrou cenou. Výrobcem kamen Laredo 02 AKUM je česká společnost Romotop ze Suchdola nad Odrou, která je nejen největším českým producentem, ale zároveň patří také k největším v Evropě. 

Jedním z nejdůležitějších parametrů krbových kamen je jejich výkon. V případě kamen Romotop Laredo 02 AKUM lze výkon regulovat v rozmezí 2 - 6,5 kW, což je předurčuje právě pro použití v novostavbách, dřevostavbách a nízkoenergetických domech. Charakteristickým rysem těchto domů je, že jsou velmi rychle vytopené, nicméně nemají dobrou tepelnou setrvačnost a tedy rychle vychládají. Tomu jde naproti akumulační jádro, které lze zakoupit v příplatkové výbavě. Prstence umístěné nad spalovací komorou totiž při zatápění pojmou část tepla, díky čemuž kamna interiér nepřetopí a poté, co v nich dohoří poslední polínko, vás budou hřát ještě dalších více jak 5 hodin. Dochází tak k praktickému rozložení výkonu v čase. 

Laredo 02 AKUM a funkční design

Kamna Romotop Laredo 02 AKUM v sobě kombinují překrásný a hlavně nadčasový design s řadou praktických funkcí. Začít můžeme u oválného půdorysu kamen, který jim umožňuje vyniknout jak u rovné stěny, tak v rohu místnosti. I celoskleněná dvířka mají zaoblený tvar a umožní vám tak vychutnávat si krásu hořícího ohně ze širokého spektra úhlů. Když k nim pak přidáme nerezové ocelové prvky, získáme skutečně pohledná krbová kamna. Pomyslnou třešinkou na dortu je pak možnost zvolit si z celé řady obkladů, které kamna mohou získat - viz. související produkty níže. 

Spalování u Romotop Laredo 02 AKUM

Čistota a účinnost spalování je dalším důležitým faktorem, kterému byste při výběru kamen měli věnovat pozornost. Nebudeme-li počítat velikost spalovací komory, je to právě účinnost spalování, která má vliv na frekvenci přikládání a vybírání popela. Tedy platí, že čím větší je účinnost kamen, tím méně se nadřete. Účinnost dále souvisí s množstvím emisí vypouštěných do ovzduší a obecně tak čistotou spalování. Kamna Romotop Laredo 02 AKUM spalují s účinností 80%, což je ve srovnání s dalšími modely průměrné.

Co se týká samotné frekvence přikládání, tak na základě našich zkušeností budete do kamen přikládat někde v rozmezí 2 - 4 hodin a to v závislosti na dávce paliva, druhu dřeva (smrk vs. dub) a také odpovídajícímu procentu vlhkosti - viz. informace o palivovém dřevu. Nicméně i po dohoření vás kamna budou hřát, takže bez problémů překlenete pracovní dobu nebo noc a při návratu do obýváku v něm bude teplo. 

Romotop Laredo 02 AKUM a parametry

Výška 1312 mm
Šířka 528 mm
Hloubka 398 mm
Hmotnost 157 kg
Regulovatelný výkon 2 - 6,5 kW
Průměr kouřovodu 150 mm
Průměr centr. přív. vzduchu (CPV) 125 mm
Výška osy zadního vývodu 863 mm
Tah 12 Pa
Účinnost 80 %

Proč koupit krbová kamna Romotop u nás?

  1. Jsme autorizováni pro prodej, montáž i následné revize všech spotřebičů značky Romotop.
  2. Více než 40 spotřebičů značky Romotop si můžete naživo prohlédnout v naší prodejně.
  3. Garantujeme férové ceny na prodej i odbornou montáž našimi kamnáři.

Co pro vás můžeme udělat?

Vyplňte, prosím, formulář umístěný níže a prozraďte nám, s čím vám můžeme pomoci.

Související produkty