Oboustranné krby

Oboustranný plynový krb 

Jako oboustranné se dají označit buď krby, které disponují zadním přikládáním nebo krby s prosklením na protilehlých stranách, které jsou též označovány jako průhledové krby. První skupina nalezne své využití všude tam, kde s obytnou místností sousedí chodba či technická místnost, ze které je možné přikládat a skladovat v ní palivo. Druhá skupina krbů může být vestavěná do dělící příčky mezi místnostmi, případně tvořit solitér a dělící prvek v centru pokoje.

Krby se zadním přikládáním

Výhody krbů se zadním přikládáním jsou nabíledni. Zatímco v obývacím pokoji si můžete vychutnávat ničím nerušenou atmosféru hořícího ohně třeba ve společnosti oblíbené knihy, technická místnost pohodlně uschová dvířka krbové vložky, přes které se přikládá. Zároveň tak v technické místnosti zůstává případný nepořádek, prach a můžete zde mít uskladněné palivové dřevo či krbové nářadí.

Krbové vložky se zadním přikládáním mají ve svých nabídkách výrobci jako český Romotop, slovenský Kobok nebo německé značky Spartherm a Brunner.

Průhledové krby

Krby potažmo krbové vložky s prosklením na protilehlých stranách umožní vychutnávat si hru plamenů ze dvou místností současně. V nabídce belgické značky Stuv nalezneme i modely oboustranných krbů určených pro umístění do centrální části místnosti, z nichž se stává na jedné straně dělící prvek a na straně druhé nesporná dominanta daného interiéru.

Z hlediska paliva lze volit jak tradiční dřevo a dřevěné brikety, tak i modernější plyn či biolíh. Nespornou výhodou posledních dvou jmenovaných je velmi komfortní používání, které nevyžaduje starosti s přípravou a roztápěním, zakouřením do místnosti nebo vynášením popela. Naopak oboustranné krby na dřevo mohou disponovat větším výkonem a estetický dojem z hoření je stále na vyšší úrovni. 

 

Oboustranné krby technicky

Moderní krby, ke kterým ty oboustranné rozhodně patří, vynikají krom dechberoucího designu také pokročilými technickými funkcemi. Pojďme si přiblížit ty nejzásadnější.  

Oplach skla horkým vzduchem

Čistota skla je v případě průhledových variant jedním ze zásadních faktorů ovlivňujících výsledný estetický dojem. U výběru krbové vložky na dřevo je důležité zaměřit se na kvalitu provedení systému oplachu skla předehřátým vzduchem. Právě ten brání ve spolupráci s kvalitním palivem usazování nečistot na skle.

Sekundární spalování

Sekundární nebo také dvoustupňové spalování je dalším aspektem, který by měl hrát při výběru krbové vložky roli. Vysoká účinnost spalovacího procesu, která se s ním neodmyslitelně pojí, vám krom krásných výhledů přinese dlouhou dobu mezi přikládáním a vybíráním popela. 

Plánujete stavbu krbu a potřebujete radu? Obraťte se na nás! Provedeme vás celým procesem tak, aby pro vás byl nový krb radostí a nikoli starostí. 

Mohlo by vás zajímat

Získané certifikáty
Naše reference
Modely a ceny průhledových krbových vložek
Fotogalerie krbů a kamen
Katalogy ke stažení