Izolační desky Grenaisol

Aby byl krb postaven kvalitně a splňoval veškeré náležitosti, je nezbytný správný technologický postup a vhodně zvolený materiál. Dříve se pro stavbu krbu používaly vápeno-křemíkové desky, které ovšem nejsou při vysokých provozních teplotách prospěšné lidskému zdraví. Výrobce Grenaisol tedy zapracoval na vývoji a může nyní svým zákazníkům nabídnou izolační desky, které splňují i ty nejpřísnější požadavky.

Proč pro krb použít speciální izolační desky?

Pokud se pouštíte do stavby krby svépomocí, dbejte na vhodně zvolené materiály. Teplota uvnitř obestavby se pohybuje okolo 300°C, což většina dostupných materiálů nesnese. Nevhodně jsou používány pórobetonové tvarovky, vaty, lepidla , hliníkové fólie či sádrokartony (a to i protipožární – protipožární v tomto případě označuje materiál, který krátkodobě odolá vysokým teplotám, nikoliv dlouhodobě).

V těchto případech dochází k uvolňování nežádoucího zápachu, částic či sprašování, kdy tyto uvolněné látky bývají karcinogenní.

Desky Grenaisol

Desky Grenaisol jsou vyrobené z expandovaného vermiculitu a speciálního anorganického pojiva. Tím je zajištěna vysoká odolnost proti teplotním šokům a především zdravotní nezávadnost (neobsahuje skleněná, azbestová ani minerální vlákna).

Proč na stavbu krbu použít desky Grenaisol?

  • kvalitní a ekonomické řešení
  • zdravotně a ekologicky nezávadný
  • dodáváno s podrobným návodem
  • bezprašný systém
  • certifikováno v ČR

Materiál izolačních desek a jejich úprava

Izolační desky Grenaisol mají nízkou tepelnou vodivost, vysoký elektrický odpor a dostatečnou pevnost i mechanickou stabilitu. Díky složení materiálu zabezpečí dokonalou izolaci bez nutnosti následných prací. Mez výhody patří i malá tloušťka materiálu, která je vítaná především v interiérech, kde není místa nazbyt. Opracování desek je možné nářadím na dřevo (pila, aku vrtačka či sponkovačka...). Likvidace Grenaisol desek je jako u běžného stavebního odpadu.

Chce si postavit krb svépomocí? Nepodceňte výběr materiálu ani správné stavební postupy, které by jinak mohly ohrozit bezpečnost i zdraví vašich nejbližších. Pokud je vaším snem bezpečný krb podle vašich představ a bez starostí, kontaktujte nás, rádi se postaráme o kompletní realizaci.

Mám zájem