Komíny Bertrams

Bertrams je českým výrobcem vysoce kvalitních nerezových komínů a kouřovodů, které dodává na trh od roku 1997. V prvopočátcích fungování se firma zaměřovala na výrobu nerezových komínových vložek, třísložkových komínů a také kouřovodů. V roce 2006 následovalo rozšíření sortimentu o ocelové kouřovody, které nacházejí své uplatnění především u krbových kamen. Mezi hlavní výhody Bertrams patří nízká váha, široká variabilita použití a velmi dlouhá životnost.

 Nerezový komín Bertrams

Výhody komínů Bertrams

Nerezové komíny mají, stejně jako všechno na světě, své výhody a své nevýhody. Nejprve se pojďme podívat právě na výhody. Mezi ně bezesporu patří nízká hmotnost v porovnání s klasickými zděnými nebo keramickými komíny. Druhou nezanedbatelnou výhodou je široká variabilita použití například v místech, kde jsou různé úhyby, které mohou být pro tradiční komíny neřešitelným problémem. Do třetice pak zmíníme možnost vložkování starých komínů.

Třísložkové nerezové komíny

Nerezové komíny se vyrábějí na jedné straně jako kompletní třísložkové komíny a na straně druhé jako komínové vložky. První skupina je určena pro stavbu nových komínů, zatímco komínové vložky jsou určené pro rekonstrukci starých zděných komínů. 

 

Nevýhody komínů Bertrams

Mají nerezové komíny nevýhody? Ale jistěže, i když jich není mnoho! Jednou z nich je vyšší cena oproti tradičním zděným, případně keramickým komínům. Druhou nevýhodou je pak nižší odolnost vůči vysokým teplotám. Na druhé straně se od tradičních zděných komínů nemusíte obávat popraskání vznikající vlivem roztahování při zahřátí komínu.

Mohlo by vás zajímat

Oficiální stránky výrobce
Další informace o komínech
Reference
Certifikáty