Komíny

Komíny, revize a vložkování

Při topení dřevem a tuhými palivy obecně je komín velmi důležitou součástí celé topné soustavy. Děravý výfuk vašeho plechového miláčka zapříčiní vyšší spotřebu paliva a stejný princip platí i v případě krbů a kamen. Aby měl váš komín dobrý tah, je důležité zamyslet se nejen nad značkou a použitými materiály, ale také nad samotnou konstrukcí a provedením. Pokud v článku níže nenajdete dostatek informací, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi poradíme.  

Nerezové komíny

Nerezové komíny jsou fenoménem současnosti a to především díky jejich výhodám, mezi které patří nízká hmotnost, vysoká variabilita použití v případě úhybů a také fakt, že komín nepopraská vlivem dilatace. Nevýhodou nerezových komínů je vyšší cena a menší odolnost vůči vysokým teplotám. 

Venkovní dvouplášťové nerezové komíny

Pokud plánujete umístit krb či kamna k obvodové zdi, bude pro vás venkovní dvouplášťový nerezový komín zajímavou variantou. V principu je komín tvořen dvěma "trubkami", mezi kterými je umístěna nehořlavá izolace, díky čemuž není komín na povrchu horký. Vyvedení komínu skrz stěnu s sebou nese řadu výhod. Tou hlavní je absence průchodu ve střeše, která bývá velmi často prvním místem zatékání. Z hlediska bezpečnosti pak máte vždy komín tzv. před očima. Navštivte naší prodejnu v Pečkách a prohlédněte si venkovní dvouplášťové nerezové komíny v chodu. 

Zděné komíny

Zděné komíny jsou pro mnoho lidí zastaralým přežitkem. Pro určité interiéry a stavební dispozice jsou ale nepostradatelné. My nabízíme zděné komíny značek SCANCORE nebo SCHIEDEL.

Mohlo by vás zajímat

Wikipedie o komínech

 

Stavba komínů

Čeká vás stavba komínu a hledáte spolehlivého partnera? Obraťte se na nás a my vám zpracujeme nezávaznou nabídku včetně návrhu optimálního řešení, aby celá topná soustava fungovala efektivně, ekonomicky i ekologicky. 

Frézování komínů

Frézování komínů je činnost, při které je stávající průduch komína zvětšen, aby do něj bylo možné následně umístit keramickou nebo nerezovou komínovou vložku. Při tomto způsobu rekonstrukce je velmi důležité brát v potaz celkový stav domu, komínu a také konstrukci stropů s ohledem na požární bezpečnost. Proto důrazně doporučujeme, abyste se při plánování frézování komínu obrátili na spolehlivou firmu, která vás celým procesem bezpečně provede.

Vložkování komínů

Provádíme vložkování komínů, tedy z nefunkčního komína uděláme skvěle fungující. Na základě letitých zkušeností vám nabízíme komíny značek Schiedel, Bertrams Skorsten, se kterými máme ty nejlepší zkušenosti. Připojte se k našim spokojeným zákazníkům i vy a nechte vložkování komínu na nás. 

Roční prohlídky a revize komínů

Nejen klientům, kterým jsme samotný komín postavili nebo vyvložkovali, nabízíme servis (roční prohlídky a revize komínů), který především vzhledem k bezpečnosti každý komín potřebuje. Revize komínů je nutné provádět ze zákona, roční prohlídky především pro bezpečnost domu a rodiny, čištěni a opravy jsou také nutností a poradenství by měl využít každý, kdo má s komínem jakýkoliv problém.

Komíny Schiedel

Schiedel je celosvětově největší firmou, specializující se na výrobu komínů a odvodů spalin obecně. Během více než 70ti let fungování nasbírali konstruktéři a inženýři know-how, se kterým se může měřit jen málo dalších výrobců a značek. Mezi hlavní výhody komínů Schiedel patří výše zmíněná a léty prověřená kvalita, záruka v délce trvání 30 let či vysoká požární bezpečnost. Narozdíl od levnějších vícevrstvých komínů se nesetkáte s prasklinami vzníkajícími na základě diletace a komíny Schiedel jsou schopny odolávat i teplotám přesahujícím 1000 ºC. 

Komíny Bertrams

Firma Bertrams ze středočeských Peček dodává vysoce kvalitní komíny na trh od roku 1997. V prvopočátku se firma zaměřovala na výrobu nerezových komínových vložek, třísložkových komínových systémů a také kouřovodů. Od roku 2006 pak svůj sortiment rozšířila také o ocelové kouřovody, které své využití najdou především u krbových kamen. Nerezové komínové vložky firma vyrábí a dodává v průměrech od 80mm do 250mm, ale na přání lze objednat a vyrobit i větší průměry. Tloušťka plechu komínových systémů se pohybuje od 0,6mm do 1mm v závislosti na spotřebiči, který bude do komína připojen. 

Komíny Skorsten

Komínové systémy Skorsten vyrábí již od roku 1950 dánská společnost Isokern. Ta se v průběhu let stala významným exportérem a dnes patří jejich komíny k nejprodávanějším nejen v Dánsku, ale také ve Švédsku, Norsku, Finsku nebo Velké Británii. Základěm těchto komínů je pemza, kterou budou mnozí znát z koupelen. Pemza je vyvřelou sopečnou horninou, která se těží na Islandu a je prvotřídním izolantem. A právě její izolační vlastnosti umožňují spalinám rychle dosáhnout optimální teploty, což má pozitivní vliv na tah komína již krátce po zatopení a zároveň umožňují krbu nebo kamnům dosáhnout maximálního výkonu a hladkého průběhu hoření. Mezi další výhody pemzy patří velmi nízká hmotnost a v neposlední řadě se komíny Skorsten neroztahují v závislosti na teplotě, což v konečném důsledku zabraňuje vzniku trhlin