Kobok

Značka Kobok má svůj domov na sousedním Slovensku. Pod jejími křídly se již od roku 1993 vyrábí krbové vložky, pro které je charakteristická vysoká odolnost a dlouhá životnost v kombinaci s nízkými pořizovacími náklady. Tradice ve spojení s novátorským přístupem a moderními technologiemi ve výrobě přináší širokou škálu produktů, které vás zahřejí v chladných dnech. 

Kobok

Krbové vložky Kobok

Jak jsme již nastínili v úvodu, nabídka krbových vložek Kobok je skutečně široká a zahrnuje jak klasické teplovzdušné modely, tak krbové vložky s teplovodním výměníkem, které umožňují prostřednictvím připojené tepelné soustavy dopravit příjemné teplo do všech částí vašeho rodinného domu, chaty nebo chalupy. Modelová řada Kazeta je pak určena pro nízkoenergetické či pasivní domy disponující velmi nízkými tepelnými ztrátami a které standardní krbová vložka snadno přetopí. 

Z hlediska designu můžete volit mezi klasickým otevíráním dvířek do boku a otevíráním pomocí horního výsuvu, kdy dvířka spolu s prosklením zajíždí do samotné obestavby krbu. Na výběr je též široká škála tvaru prosklení od jednoduchého rovného, přes rohové až po prizmatické, tedy třístranně prosklené. 

Kamnové vložky

Kamnové vložky se využívají při stavbě klasických kamen. Typickým příkladem jsou notoricky známá kachlová kamna z kuchyní našich babiček, která v sobě často skrývala plotnu na vaření, troubu a ti šťastnější pak trávili volné chvíle za pecí, tedy na vyhřívaném ležení. 

V dnešní době může být vzhled takových stavěných kamen zcela individuální a výjimkou nejsou ani z hlediska designu moderně pojatá kachlová kamna, jak se můžete přesvědčit v jedné z našich referencí

Krbové vložky se zadním přikládáním

Za zmínku stojí také krbové vložky Kobok se zadním přikládáním, které umožňují elegantně oddělit prostory pro přikládání a údržbu krbu od prostor určených k relaxaci a odpočinku. Krbové vložky tohoto typu se skvěle hodí do objektů, jejichž obytná část s krbem sousedí s techickou místností, ze které je možné přikládat a zároveň v ní kupříkladu skladovat palivové dřevo či krbové nářadí

Mohlo by vás zajímat

Oficiální stránky výrobce
Krbové vložky Kobok v e-shopu
Moderní krby
Kanadské krby
Krbové vložky Spartherm
Krbové vložky Brunner
Krbové vložky Romotop
Desatero našich výhod