Moderní krby a krbová kamna

Moderní krby a krbová kamna Focus - Agora

Pojem moderní krby je do značné míry "tekutý" a každý z nás si pod tímto pojmenováním představí trošku něco jiného.

Pro jednu skupinu jsou moderní krby potažmo moderní krbová kamna spojená především s designem, jasnými liniemi a netradičním vzhledem, který má v první řadě strhnout pohledy každé návštěvy, která vstoupí do místnosti. Skupina druhá naopak v moderních krbech hledá spolehlivý, účinný a ekologický zdroj vytápění. 

V naší nabídce naleznete exkluzivní moderní krby od předních výrobců, jako jsou Brunner, Focus, Stuv, Spartherm, Bodart & Gonay, Firetube a mnohých dalších. 

Moderní krby a design

Pokud je řeč o designu, nelze opomenout francouzskou značku Focus. Její modely vás sice neuchvátí vysokou výhřevností nebo dokonce účinností spalování, pokud jde ale o vzhled, jsou doslova jedinečné. V nabídce Focusu jsou jak krbové vložky určené k zapuštění do zdi, tak závěsné respektive prostorové krby éterických tvarů, které je mnohdy možné natáčet. Svou podstatou se tyto moderní krby hodí do interiérů, v nichž je použitá ocel, sklo, hrubý beton případně do industriálně laděných prostor.

Jako moderní lze označit také krby s vícestranným prosklením, jejichž obliba v posledních letech rapidně roste. V naší nabídce naleznete krbové vložky s rohovým, prizmatickým či třístranným (panoramatickým) prosklením a také průhledové krby, jenž mohou být umístěny buď v dělící příčce mezi místnostmi, případně uprostřed pokoje. Ve spojení se správně vyhotovenou obestavbou vznikají krby, které jednoduše berou dech.

Moderní krby na plyn

Mezi často skloňované patří v posledních letech také plynové krby, které krom široké škály pohledových variant přináší svým majitelům snadný a prakticky bezpracný provoz. Nemusíte připravovat dřevo a třísky na zátop, nemusíte přikládat ani vybírat popel. Prostě se jen pohodlně usadíte a stiskem tlačítka dálkového ovladače můžete začít vnímat teplo nejen očima. 

Mohlo by vás zajímat

Poznejte značky nabízející moderní krby a krbová kamna a nechte se inspirovat ve fotogaleriích.

Krby Brunner
Krby a kamna Spartherm
Krby a kamna Stuv
Krbová kamna Iron Dog
Akumulační topeniště Firetube
Plynové krby Tulp
Krbová kamna Harrie Leenders
Wanders fires & stoves

Máte zájem o stavbu moderního krbu nebo nákup moderních krbových kamen? Napište nám své představy nebo navštivte naší prodejnu, kde si můžete prohlédnout více než 100 vystavených modelů včetně 12. funkčních topenišť. 

Fotogalerie

 

Funkčnost moderních krbů

Pokud zvažujete pořízení moderního krbu, jistě pro vás bude hrát design významnou roli. Ponechme jej teď ale chvilku stranou a pojďme se společně podívat, jaké praktické a funkční vymoženosti vám moderní krby mohou nabídnout. 

Účinnost spalování

Vysoká účinnost spalování není pouhým číslem v technické dokumentaci k vašemu krbu. Krbové vložky s účinností nad 80% vynikají dlouhým intervalem mezi přikládáním a vybíráním popela a vy se tak můžete naplno věnovat relaxaci, rodině nebo třeba čtení oblíbené knihy. Účinnost je tedy pro pohodlí základ! V tomto směru patří ke světové spičce kanadské krby

Automatická regulace hoření

Zajímavou technickou vychytávkou je také automatická regulace hoření. Jak již název napovídá, stará se tato mikroprocesorová jednotka o přívod vzduchu do spalovací komory, čímž reguluje průběh hoření a tepelnou pohodu v objektu. Výsledkem je čistší hoření, delší životnost krbových kamen či krbu, lepší využití tepla, nižší spotřeba paliva a celá řádka dalších výhod.

Krby s výměníkem či teplovzdušnými rozvody

Pokud plánujete budoucí krb jako hlavní tepelný zdroj pro vaše obydlí, neměli by vaší pozornosti uniknout krby s výměníkem, případně teplovzdušné krby. Ty ze své podstaty dokáží vytápět nejen místnost, ve které jsou umístěny, ale i další prostory v rámci domu. 

Moderní krbová kamna

Na moderní krbová kamna je možno nahlížet podobně jako na moderní krby. Svou roli tu hraje na straně jedné design a na straně druhé účinnost. Hlavní rozdíl mezi nimi pak spočívá v tom, že krbová kamna jsou volně stojícím "kusem nábytku", zatímco krb se stává pevnou součástí domu.