Kanadská kamna a krby

Kanadská kamna Regency

Kanadská kamna se do České republiky dováží již více než 20 let a za tuto dobu si na našem trhu vybudovala velmi silné postavení. Dnes patří kanadská kamna k nejprodávanějším a to především díky vysoké účinnosti spalovacího procesu, robustní konstrukci, špičkovým materiálům a řemeslné zručnosti kamnářských mistrů. Z hlediska designu je převážná většina modelů laděna spíše rustikálně, nicméně na své si přijdou i vyznavači moderního pojetí. A pokud je vám bližší spíše krb než volně stojící krbová kamna, mají kanadští výrobci řešení i pro vás!

Kanadská krbová kamna

Pod obecným pojmenováním kanadská kamna se ukrývají modely značek Napoleon, Regency, Pacific Energy a Osburn. Jak jsme již uvedli v úvodu, jejich společným rysem je kromě výjimečné kvality podložené až třicetiletou zárukou také vysoká účinnost tzv. sekundárního neboli dvoustupňového spalování. Výkon jednotlivých modelů kanadských kamen se pohybuje v rozmezí od 6 do 22 kW, což je předurčuje pro vytápění běžně stavěných domů u nás v ČR. Výjimku tvoří pouze nízkoenergetické a pasivní domy, pro které jsou kanadská kamna ve většině případů příliš výkonná a tyto objekty by přetápěla. Nabídka jednotlivých modelů je velmi široká a vybírat můžete jak z mnoha povrchových úprav kamen vč. smaltování, tak z nejrůznějších provedení doplňků jakými jsou nohy, podstavce, ovládací prvky a kličky. Vyberou si i ti, kteří chtějí na kamnech také vařit či v jejich útrobách péct.

Kanadská kamna s výměníkem

Často se stává, že se na nás obracejí zákazníci se zájmem o kanadská krbová kamna s výměníkem. Bohužel, žádný z výrobců tuto alternativu nenabízí. Ptáte se proč? Jednou z hlavních konkurenčních výhod kanadských kamen je jejich vysoká účinnost spalování, které je dosaženo mimo jiné díky vysoké teplotě uvnitř spalovací komory. Teplovodní výměník ze své podstaty odebírá část tepla ze spalovací komory, tím jí de facto ochlazuje, což má za následek horší hoření a tím i účinnost. Více informací k tomuto tématu si můžete přečíst na stránce Krbová kamna s výměníkem.

Mohlo by vás zajímat

Desatero našich výhod
Krbové vložky Brunner
Krbová kamna Romotop
Akumulační krby

 

Kanadské krby

Plánujete stavbu krbu a rádi byste využívali výhod, které nabízí kanadské krbové vložky? Žádný problém! Stejně jako v případě kamen se můžete těšit na vynikající kvalitu, vysokou účinnost spalování i typický severský design. Navíc dokáží kanadské krby vytápět celý dům pomocí teplovzdušných rozvodů, tedy soustavy potrubí a ventilátorů, které berou ohřátý vzduch z obestavby krbu a dopravují ho do příslušných částí vaší domácnosti. 

Sekundární spalování

Sekundární spalování začíná u kanadských kamen a kanadských krbových vložek fungovat poté, co je uvnitř spalovací komory dosaženo teploty v rozmezí 500 - 700 ºC. Všechny spotřebiče mají dvojitý plášť, do nějž je nasáván chladný vzduch z místnosti či externího přívodu vzduchu, zde se zahřívá a tím také zvyšuje svůj objem. Následně je pod tlakem vstřikován do horní části spalovací komory pomocí trysek, zde se mísí s plyny a pevnými nečistotami a v kombinaci s vysokou teplotou dochází k jejich odhořívání. Právě díky tomu vydrží kanadská krbová kamna a kanadské krbové vložky na jedno přiložení paliva hořet 8 - 24 hodin v závislosti na zvoleném modelu a zároveň produkovat minimální množství popela. Pro představu, při non-stop topení budete nuceni popel vynášet přibližně 2x měsíčně.

Kanadská kamna v Pečkách

Rádi byste si prohlédli kanadská kamna nebo kanadské krbové vložky na vlastní oči? Žádný problém. Navštivte naší prodejnu, kde je pro vás vystaveno více než 30 modelů včetně funkčních kamen Pacific Energy Summit Classic, ve kterých vám na přání zatopíme. 

Kanadská kamna a vložky v našem e-shopu

Zajímají vás konkrétní modely? Podívejte se na kamna a krbové vložky do našeho e-shopu a vybírejte z pohodlí domova. Řadu modelů si můžete také prohlédnout na naší prodejně ve Středočeských Pečkách. Pokud se rozhodnete objednat některý z modelů v e-shopu, máte možnost v košíku také nezávazně poptat její obestavbu a vložku zakoupit s nižší sazbou DPH. V takovém případě nepovažujeme objednávku z vaší strany za závaznou, v nejbližší pracovní den vás kontaktujeme, domluvíme veškeré náležitosti a připravíme konkrétní cenovou nabídku na obestavbu. 

Novinky pro sezónu 2016 / 2017

Říká se, že co je dobré, není třeba měnit. To platí i v případě kanadských kamen a krbových vložek a proto je nabídka modelů už několik let beze změny. Jelikož ale výjimka potvrzuje pravidlo, představujeme tři žhavé novinky letošní sezóny. Tou první se pochlubila značka Pacific Energy a jedná se o nové barevné provedení s názvem Sunset Red, kterého se dočkaly přední modely této značky, konkrétně Alderlea T4 a Alderlea T5. Nabídku krbových vložek pak letos obohatily modely Hampton HI400 a Hampton HI405. Ty nabídnou nominální výkon 15 kW, se kterým hravě vytopí i prostory o podlahové ploše až 240 m² a díky vestavěnému katalyzátoru budete do těchto krbových vložek přikládat přibližně po čtrnácti hodinách. 

Kanadská kamna - naše reference

Dalším důvodem, proč je dobré vybrat si kanadská kamna u nás a nechat nás provést i realizaci je zde. Máme za sebou velkou řádku kvalitně provedených realizací kanadských kamen. Abychom vás zde mohli přesvědčit, že jsme opravdu tím pravým specialistou, pohlédněte na jednu z našich nejznámějších referencí. 

 1


U pana Josefa Mladého jsme realizovali kanadská kamna, respektive přesněji kanadskou krbovou vložku. Prohlédněte si foto z realizace i jeho následnou spokojenost s realizací a samotnou krbovou vložkou v samostatné stránce, kde najdete foto, a také video z této oboustranně pohodové akce.

                                                     Fotogalerie
Video