Romotop

je ryze českým výrobcem krbových vložek a kamen, jehož historie se začala psát v létě roku 1992. S jejich produkty se tedy můžete setkávat již více než 20 let. Sídlo společnosti, stejně jako výrobní závod, se nachází v Suchdole nad Odrou. Samotná výroba produktů probíhá na ploše 30.000 m² s významným přispěním robotizace. To dělá z Romotopu jeden z nejmodernějších závodů v celé Evropě!

Továrna Romotop

Krbová kamna Romotop

Nabídka krbových kamen značky Romotop je skutečně široká a vybírat můžete z použitých materiálů, mezi kterými nechybí plech, kachle, keramika nebo kámen. Pozadu nezůstává ani funkční zpracování a k dispozici jsou pro vás krbová kamna s akumulací, teplovodním výměníkem či kamna vhodná do nízkoenergetických domů.

Akumulační krbová kamna 

Vybrané modely kamen je možné doplnit o akumulační prstence, které se umísťují do prostoru nad spalovací komorou. Jejich výhodou je absorbování tepla vyprodukovaného hořením paliva, jeho akumulace a následné postupné uvolňování i dlouho po tom, co jste naposledy přiložili. Kamna v takovém případě předávají teplo do místnosti tzv. sáláním. Sálavé teplo má oproti teplu konvekčnímu podobnou vlnovou délku jako sluneční paprsky a díky tomu je pro lidské tělo nejen příjemnější, ale také zdravé. 

Romotop a design

Všechna krbová kamna Romotop v naší nabídce se mohou pochlubit originálním, atraktivním a vysoce funkčním designem, za který již společnost získala několik prestižních ocenění. Na vývoji se již čtrnáct let podílí profesionální designér Vlastislav Výborný, jehož výrobky se vždy vyznačují vysokou estetickou hodnotou.

Krbová kamna s výměníkem

Samostatnou kapitolou v sortimentu Romotopu jsou krbová kamna s teplovodním výměníkem. Součástí těchto kamen je výměník, který umožňuje předávat část vyprodukovaného tepla do vody a následně jejím prostřednictvím vytápět celý dům.

V případě, že právě taková kamna potřebujete, doporučujeme k jejich montáži využít služeb prověřeného kamnáře, který disponuje potřebnými certifikáty a oprávněními. Kamna s teplovodním výměníkem jsou defacto tlakovou nádobou a při neodborné montáži může v krajních případech dojít k explozi a vážným škodám na majetku i zdraví vašich blízkých! 

Kamna do nízkoenergetických domů

Obliba nízkoenergetických domů v České republice stoupá a Romotop nezůstává pozadu ani v této oblasti. Vybírat můžete z řady modelů, které jsou výkonem i konstrukcí určeny práve pro použití v nízkoenergetických a pasivních stavbách. 

Kamna Romotop od nás

Navštivte naší prodejnu ve Středočeských Pečkách a prohlédněte si kamna Romotop na vlastní oči. Máte to k nám daleko? Nevadí, vybraná kamna od Romotopu naleznete také v našem e-shopu, odkud máte možnost objednat nejen je, ale také samotnou montáž u vás doma. Pokud aktuálně vybíráte krbová kamna pro váš dům, podívejte se na desatero výhod, které vám můžeme nabídnout. 

Krbové vložky Romotop

O krbových vložkách Romotopu lze bez nadsázky říci, že se jedná o zlatý střed a jejich nákupem rozhodně neuděláte chybu. V nabídce naleznete různé druhy prosklení od klasického rovného, přes rohové až po třístranné a prizmatické. Díky tomu splní krbové vložky Romotop i náročné požadavky na výsledný design nově zamýšleného krbu. 

Varianty krbových vložek

Krom výše zmíněných variant prosklení zahrnuje nabídka Romotopu také řadu ryze funkčních specifik. Vybírat můžete z vložek uzpůsobených pro teplovzdušné (konvekční) i sálavé (akumulační) vytápění. Krbové vložky s teplovodním výměníkem umožní vytápět krbem celý dům, varianty se zadním přikládáním přispějí k čistotě i vašemu pohodlí a série krbových vložek pro nízkoenergetické a pasivní domy nalezne využití u lidí, kteří právě takovou stavbu plánují. 

Inovace a vývoj

Značka Romotop si zakládá na technické vyspělosti všech svých produktů a zaměstnává inovační tým, jehož prací je posouvat topidla směrem k vyšší účinnosti a ekonomickému provozu. Stranou nezůstává ani ekologie a snaha dosáhnout co nejnižších emisí škodlivých látek. Romotop je také vlastníkem patentu přinášejícího zákazníkům teplovodní výměník, který dosahuje vyšší efektivity z hlediska přenosu tepla do topného média a zajišťuje menší množství škodlivin produkovaných spalováním biomasy. 

Mohlo by vás zajímat

Oficiální stránky výrobce
Video o výrobě Romotop
Romotop a "české" teplo - článek 
Krbové vložky Romotop v e-shopu

Krbové vložky Romotop - novinky 2016

V průběhu léta 2016 představil Romotop zcela novou řadu šesti krbových vložek, mezi kterými najdeme modely s čelním, rohovým i třístranným (panoramatickým) prosklením. K jejich dalším výhodám patří zcela nový výsuvný mechanismus s naprosto tichým a hladkým chodem a samozřejmostí je vysoká účinnost sekundárního spalování, díky kterému vás bude výsledný krb hřát i řadu hodin na jediné přiložení paliva. Prohlédněte si jednotlivé modely. 

HEAT 2g L 110.50.01 - rovné prosklení HEAT 2g L 66.50.01 - rovné prosklení HEAT 2g L 88.50.01 - rovné prosklení
HEAT C 2g L 87.51.42.21 - třístranné prosklení HEAT R/L 2g L 79.51.54.01 - rohové prosklení HEAT R/L 2g L 95.51.54.01 - rohové prosklení