Palivové dřevo

Bukové a dubové palivové dřevo | Krby Kamna Turyna

Základem dobrého hoření je na jedné straně kvalitní spotřebič v podobě kamen či krbové vložky a na straně druhé pak dobře proschlé a ideálně tvrdé palivové dřevo. Výhodou měkkého dřeva je rychlé a snadné vzplanutí, čímž se hodí více na zátop. Naopak dřevo tvrdé chytá pomaleji, zato má ale výrazně vyšší výhřevnost. Ideální palivové dřevo obsahuje méně než 20% vlhkosti, což odpovídá přibližně dvěma letům uskladnění a postupného vysychání. 

Prodej palivového dřeva

Nedílnou součástí našich služeb je prodej palivového dřeva. Patříme k malým prodejcům a tedy vám nemůžeme nabídnout nejnižší cenu či dopravu zdarma pro celý Středočeský kraj. Co ale nabídnout můžeme je štípané dubové bukové dřevo, které prosychá minimálně 3 roky! Mezi výhody takového dřeva patří dlouhá doba hoření, vysoká výhřevnost, málo popela a díky nízkému obsahu pryskyřic také méně kouří a špiní sklo u krbů a krbových kamen

Prodej palivového dřeva Praha a Středočeský kraj

Palivové dřevo u nás nakupují především zákazníci ze Středočeského kraje a Prahy. Dřevo prodáváme skládané v paletách o rozměru 1 m³. Výhodou oproti dřevu sypanému je vědomí, že nekupujete vzduch a také nemusíte zvát na brigádu půl rodiny, abyste dostali dřevo "pod střechu" poté, co vám někdo vysypal korbu Avie na vaší příjezdovou cestu. Kompaktní palety také umožňují snadné skladování. 

 

Ceník palivového dřeva

1 m³ rovnaného v bedně, štípaného, tvrdého palivového dřeva s dobou prosychání 2 roky nabízíme za 5.500,- Kč včetně 21 % DPH.

Doprava dřeva

Pokud si nepřejete přijet pro dřevo sami k nám do Peček, zajistíme vám jeho odvoz a skládku až k vám domů. Cenu dopravy a termín možné dodávky vám sdělíme individuálně na telefonním čísle 723 174 928 nebo e-mailu info@krby-turyna.cz. Termín dodávky je závislý na momentálním vytížení našich kapacit. 

Mohlo by vás zajímat

Adresa prodejny
Článek o palivu z našeho blogu