Zásuvné krbové vložky a krbová dvířka

Zásuvná dvířka

Zásuvné krbové vložky a krbová dvířka jsou určena lidem, kteří mají ve svém domě otevřený krb a chtějí ho uzavřít. Jedná se o velmi levné řešení dlouhodobého problému především starších lidí, kteří si nechali postavit krb v dobách, kdy neexistovaly stávající technologie a mají problém s nečistotami od otevřeného ohně v místnosti a předně také se špatnou výhřevností a velkou spotřebou dřeva.

Zásuvné krbové vložky a krbová dvířka - řešení dilematu

Častým řešením takové situace je zbourání krbu. To lze však dnes považovat za ukvapené rozhodnutí. Krbová dvířka a zásuvné krbové vložky vyřeší tento problém jednou pro vždy a zamezí hádkám v rodině typu: "Já na tom krbu nechal ruce, když jsem ho stavěl a mám ho rád" "No a co, já zase nechávám ruce na podlaze, když stírám popel".

Výhody zásuvných krbových vložek

K hlavním výhodám zásuvných krbových vložek patří výroba na míru, snadná a rychlá montáž trvající v řádu hodin, výrazná úspora paliva a vyšší účinnost spalování se kterou jde ruku v ruce delší interval mezi přikládáním a také vybíráním popela. Zároveň se už nebudete muset obávat létajících žhavých uhlíků a zápachu z vyhaslého krbu. 

 

Sériovka nebo vložka na míru?

Obě varianty jsou možné a záleží jen na vás, kterou cestou se vydáte. Omezením může být pouze nevhodný rozměr sériově vyráběných vložek respektive vašeho krbu. Nabídku kazetových krbových vložek si můžete prohlédnout v našem e-shopu. Pokud je vám bližší výroba krbové vložky na míru, můžeme vám nabídnout následující služby

Postup realizace zásuvné krbové vložky na míru

  1. Napište nám své individuální požadavky na krbovou vložku
  2. V nejbližší možné době se s vámi spojíme a zašleme vám nákres, do kterého zaznačíte přibližné rozměry vašeho stávajícího otevřeného krbu. Požádáme vás také o několik fotografií.
  3. Na základě vyplněného nákresu vám připravíme cenovou nabídku na výrobu, dopravu a montáž zásuvné krbové vložky. 
  4. Po akceptování nabídky vás navštíví náš kamnář a přesně zaměří rozměry krbu pro výrobu vložky. 
  5. Krbovou vložku ve smluvený termín dovezeme, zabudujeme do stávajícího krbu, uklidíme po sobě a krb společně s vámi otestujeme.