Solární vařiče a grily GoSun

Grilování na dřevěném uhlí je klasika. I plynové grily jsou čím dál tím rozšířenější. Co tu ale ještě nebylo je grilování a vaření s využitím sluneční energie. Představujeme solární vařiče a grily GoSun, které ke svému provozu nepotřebují nic než sluneční paprsky a problém jim nedělá ani zatažená obloha. Žádné plameny, horký povrch ani nepořádek. To vše dělá z produktů GoSun skvělého společníka nejen na cesty, ale radost vám udělá i na vaší zahradě či na vašem balkónu.    

Solární vařič a gril GoSun 

Jak solární vařič funguje

Srdce solárního vařiče představuje vakuová trubice z borokřemičitanového skla, která dokáže převézt 80% slunečních paprsků na využitelné teplo a bez problémů funguje i pod zataženou oblohou. Teploty uvnitř trubice mohou během několika málo minut dosáhnout teplot až 290 ºC, díky čemuž připravíte jídlo už za 20 minut. Součástí systému jsou také dva parabolické reflektory, což jsou odrazné plochy, na které dopadávají sluneční paprsky a odráží se směrem na samotnou varnou trubici. Solární vařič GoSun vám umožní vařit v páře, vodě, péct maso a samozřejmě také těsto. Jelikož nepotřebuje žádné palivo, je také ekologický a šetrný ke svému okolí.  

Hlavní výhody solárních vařičů

K přednostem solárních vařičů a grilů patří chladný povrch. Ačkoli uvnitř vakuové trubice se teploty mohou pohybovat v extrémních hodnotách, vnější povrch zůstává chladný, což ocení nejen rodiče malých dětí. Vaření s využitím sluneční energie je také zdravé a to především díky vysoké vlhkosti uvnitř trubice, která zachovává chuť, vůni a také nutriční hodnotu připravovaných pokrmů. Bát se nemusíte ani toho, že by se připravovaný pokrm připálil nebo dokonce spálil

Mohlo by vás zajímat

Nabídka modelů GoSun v našem e-shopu
Vše o grilování a venkovním vaření

Švýcarské grily Outdoorchef
Kanadské grily Napoleon

 

Možnosti využití

Nabídka solárních vařičů a grilů GoSun je bohatá a na své si přijdou jak fanoušci turistiky a vaření pod širým nebem, tak domácí peciválové, kteří neradi opouští brány svého domu. 

GoSun Sport

GoSun Sport je univerzální variantou vařiče a grilu, který využijete jak na cestách, tak na vaší zahradě. To navíc šetrně, čistě a bez kouře. GoSun Sport se také skvěle hodí pro přípravu pokrmů na balkónech bytových domů, kde nebudete své sousedy obtěžovat zápachem.   

GoSun Grill

GoSun Grill je vzhledem ke svým rozměrům určený pro vaření na zahradě, terase či balkónu. Svým majitelům umožňuje jednoduché, rychlé a zdravé grilování a dobroty z něj nasytí až 8 osob. Jeho velkou výhodou je, že pokrm nemusíte kontrolovat nebo otáčet, jelikož sluneční gril ho nikdy nespálí. Vaření respektive pečení probíhá uvnitř trubice zcela rovnoměrně a navíc udržuje v jídle ideální vlhkost. 

GoSun Dogger

Malý ale šikovný, i tak by se dal označit GoSun Dogger. Tento přenosný vařič zvládne uvařit jídlo již během deseti minut. Teplota uvnitř pece může dosáhnout až na 260 ºC a díky délce 28cm a průměru 3,2cm pojme zásobník pohodlně dvě porce jídla. Díky kompaktním rozměrům a skládací konstrukci jej snadno upevníte na bok turistické krosny, což vám umožní připravit si chutný a teplý oběd či svačinu i na místech, kde je zakázáno rozdělávat oheň.