Grilování a venkovní vaření

Když se řekne grilování, téměř každého v první fázi napadne příjemný letní večer, posezení s kamarády či rodinou a v neposlední řadě také spousta dobrého jídla, pití a zábavy. To všechno jsou důvody, které zapříčiňují rostoucí oblibu grilování a obecně vaření venku. Ke zdaleka nejoblíbenějším dobrotám z grilu stále patří steaky, nejrůznější druhy klobásek a také grilovaná zelenina. Tím ale zdaleka možnosti dnešních grilů a zařízení pro venkovní vaření nekončí a proto vám na následujících řádcích přinášíme vše podstatné.

Gril Outdoor Chef.

Grily

Jak jsme již zmínili v úvodu, doby kdy se na grilu připravovali pouze plátky masa jsou dávno minulostí. Dnešní grily mají sofistikovanou konstrukci, díky které v nich můžete kromě prostého grilování také péct, udit, smažit a vlastně je proměnit v malou zahradní kuchyni. K tomu dopomáhá také široká škála nejrůznějšího příslušenství, na které se podíváme v druhé části článku. Nejprve se pojďme společně podívat na typy grilů, které si dnes můžete pořídit. 

Zahradní grily na dřevěné uhlí

Jestli se dá něco označit jako klasika, pak jsou to právě zahradní grily na dřevěné uhlí, které lze dnes koupit v nejrůznějších provedeních i barvách. Mohou obsahovat různé odkládací poličky, držáky na zavěšení grilovacího náčiní a v neposlední řadě také různé nástavce například pro umístění otočného rožně. U těch kvalitnějších nacházíme bez výjimky tělo pokryté porcelánovým smaltem zabraňující poškrábání grilu a zároveň usnadňující jeho čištění. Prohlédněte si nabídku zahradních grilů na dřevěné uhlí od renomovaných výrobců.

Plynové grily

Stále větší oblibě se těší plynové grily. Mezi jejich nesporné výhody patří to, že nemusíte ztrácet čas s roztopením grilu a k uvedení do provozu postačí jednoduché otočení knoflíkem. Plynové grily jsou dnes vybaveny bezpečnostním zapalovacím systémem a vyšších modelů jsou standardem také odkládací poličky, které často ukrývají vařič pro přípravu příloh či omáček, ice-box nebo třeba infračervený hořák. Ten dosáhne v mžiku teploty 1000ºC, což vám umožní rychle zatáhnout připravované maso. Objevte širokou variabilitu plynových grilů v našem e-shopu a vyberte si ten pravý. 

Elektrické grily

Elektrický gril může být dnes na první pohled k nerozeznání od grilů na dřevěné uhlí či plyn. Provozovat ho můžete všude tam, kde ČEZ rozhodil své sítě a podobně jako u plynových grilů si nemusíte dělat starosti s roztápěním a přípravou grilu. Díky absenci kouře jsou tyto grily často využívány na balkónech paneláků či bytových domů, ale také v interiérech. Grilování na elektřině je čisté, ale výsledné dobroty jsou ochuzené o typické aroma kouře, což může vadit především srdcařům a fanouškům klasického grilování. Prohlédněte si nabídku elektrických grilů od prověřených značek.

Přenosné, cestovní a stolní grily

Kempování a vaření na ohni patří neodmyslitelně k sobě. Ne všude je ale možné rozdělávat otevřený oheň a právě proto přichází na řadu přenosné a cestovní grily, které si s sebou můžete vzít do karavanu, kempu a ty nejmenší modely se vejdou i do vaší turistické krosny. Díky tomu si budete moci připravit šťavnatý steak nebo pikantní klobásu i na samotném konci světa. Zároveň jsou tyto grily často využívány také v interiérech a tím pádem celoročně. Přenosné grily z naší nabídky vám dají možnost volby mezi klasickým dřevěným uhlím, plynem i elektřinou. 

Keramické grily

Keramické grily jsou podskupinou grilů na dřevěné uhlí. Od těch klasických je odlišuje tělo vyrobené z kvalitní keramiky, která má velmi dobré akumulační schopnosti, díky čemuž je možné gril využívat také jako udírnu nebo pec. Zároveň lze u těchto grilů dosáhnou teplot přes 400ºC a tak se vám snadno podaří "zatáhnout" maso, aby neztratilo svojí šťavnatost. Keramický plášť je odolný proti poškrábání a zanedbatelný není ani působivý vzhled keramického grilu. V našem e-shopu si můžete prohlédnout a objednat keramické grily Big Green Egg

Solární vařiče a grily

Žhavou novinkou letošního roku jsou solární vařiče a grily GoSun, které dokáží vykouzlit vynikající dobroty jen díky slunečním paprskům a jejich síle. Zvláště dobré využití mají pro všechny, co rádi vyráží za dobrodružstvím do přírody a chtějí vařit a grilovat i tam, kde je rozdělávání ohně zakázáno. Velké oblibě se tyto grily těší také u rybářů. Prohlédněte si v našem e-shopu modely solárních vařičů a grilů.

Vestavěné grily

Jestliže jste se pro letošek rozhodli postavit na vaší zahradě či pod pergolou venkovní kuchyň, neměly by vaší pozornosti uniknout vestavěné grily. Ty si v ničem nezadají s klasickými volně stojícími grily a umožní vám připravovat gurmánské speciality od nejběžnějších steaků, přes grilovanou zeleninu, pizzu, pečená masa, sladkosti nebo třeba vlastnoručně dělaný chléb. Doplňkové sady rožňů a jehel s motorem vám pak umožní grilovat celá kuřata, kýty či krůty. Poznejte a objednejte si vestavěný gril v našem e-shopu a těšte se z jeho výhod s přáteli a rodinou.

Grily na dřevěné pelety

Druhou novinkou roku 2016 jsou v České republice bez diskuze grily na dřevěné pelety. Ty vynikají jednoduchou obsluhou na straně jedné a skvělým aroma, které připravovaným pokrmům dodávají, na straně druhé. O bezchybný proces hoření a tím i udržování nastavené teploty se starají automatizované mechanismy uvnitř grilu, což oceníte například při grilování pokrmů, které vyžadují dlouhé a pomalé pečení. 

 

Zahradní pece, krby a udírny

Zahradní pece

Opravdovým fanouškům venkovního vaření jsou určené zahradní pece. Ty s sebou přináší celou řadu výhod a připravit v nich můžete prakticky cokoli, od domácí pizzy přes voňavou kachnu nebo šťavnatý roastbeef až po zákusky, dorty a jiné sladkosti. Se zahradní pecí se vaší představivosti meze nekladou. U nás můžete vybírat z pecí Amphora a Silaterm Fornace, které shodně vynikají velmi dobrou akumulační schopností. Díky tomu zůstane pec po roztopení ještě více jak 10 hodin žhavá. Pokud se rozhodnete zakoupit zahradní pec, odmění vás velmi dlouhou životností a nezapomenutelnými zážitky s vašimi blízkými. 

Zahradní krby a udírny

Zahradní krby a udírny se dají rozdělit na dvě základní skupiny. Tou první jsou prefabrikované stavebnice například od českého výrobce Norman, jejichž kompletní nabídku naleznete také v našem e-shopu. Mezi jejich výhody se počítají snadná a rychlá montáž, dlouhá životnost a variabilita využití - opékejte a grilujte, nebo jen zapalte, otevřete si láhev vína a užívejte si klidu. Druhou skupinou jsou na míru stavěné zahradní krby a udírny, které vás odmění skvělým designem a ještě širší variabilitou využití. Pokud byste chtěli na míru stavěný zahradní krb, získejte více informací v našem článku a nebo nám pošlete své představy a my vám připravíme nezávaznou cenovou nabídku včetně 3D vizualizace. 

 

Grilovací nářadí a příslušenství

Když se řekne grilovací příslušenství, spousta lidí si stále představí jen grilovací kleště a tácek. Dnešní nabídka je ale výrazně širší a krom nástrojů a pomůcek pro čištění grilu si své grilování můžete zpříjemnit speciálně navrženým nádobím, nejrůznějšími stojany a držáky anebo rovnou sadou otočné jehly s motorem, která vám umožní pohodlně připravit třeba celou kýtu nebo několik kuřat. 

Nástroje pro čištění a údržbu grilu

K tomu, aby byl váš gril stále jako nový, poslouží řada praktických nástrojů pro čištění. Vybírat můžete z nepřeberného množství kartáčů, houbiček ale také speciálně vyráběné chemie - to vše v našem e-shopu. Pokud svůj gril necháváte přes léto venku a neuklízíte jej, můžete ho efektivně ochránit před nežádoucími vlivy také speciálními obaly

Nářadí a pomůcky pro grilování

To máte kleště, pinzety, držáky, lampičky, marinovací štětce, lišty na nářadí, lisy na hamburgery, nože, grilovací rukavice, zástěry, jehly nebo třeba zásobníky pro udící šupinky. Nabídka podobného grilovacího příslušenství je dnes opravdu široká a umožní vám proměnit váš gril v plnohodnotnou zahradní kuchyň a nebo třeba udírnu. Prohlédněte si je zde.

Grilovací pánve, mísy a stojany

Na grilu dnes můžete pohodlně vařit a tak pro vás máme také širokou nabídku grilovacích i wok pánví, hrnců, plechů a grilovacích mís pro zeleninu, ovoce a další drobné potraviny. Chcete grilovat celé kuře, ale nemáte rožeň? Nevadí, se speciálně navrženou pánví to zvládnete levou zadní. Prohlédněte si celou naší nabídku a získejte inspiraci na grilování a vaření.  

Výměnné grilovací desky a rošty

Není rošt jako rošt a proto u nás seženete i tento sortiment. Výměnné grilovací rošty a desky vám umožní připravovat nejrůznější druhy potravin přesně tak, jak se má. To ocení nejen hračičkové, ale především nadšení strávníci. Využijte dobrých cen v našem e-shopu, vyberte tu správnou grilovací desku nebo rošt a udělejte své grilování rozmanitější.