Kanadské grily Napoleon

Zvažujete nákup nového grilu  a rovnou na celý život? Pak čtěte dále! O rodině Schroeterových, která založila značku Napoleon, jsme Vám již psali v souvislosti s jejich produkcí kanadských kamen. Tato rodinná firma však nezůstala pouze u vysoce kvalitních kamen, ale již více než 30 let dodává na trh špičkové grily. Dnes je Napoleon jedničkou v prodeji grilů v Kanadě, v USA si drží postavení v TOP dvojici a v Evropě se pak o kvalitách těchto grilů přesvědčilo již více než čtvrt milionu spokojených zákazníků. Na pultech našich obchodů se s těmito grily můžete setkávat od roku 2011. 

Gril Napoleon

Trocha historie

Začátky rodinné firmy Napoleon se datují do roku 1976, kdy Wolfgang Schroeter založil společnost Wolf Steel Ltd. Ta v prvopočátcích vyráběla ocelová zábradlí pro vnitřní i venkovní použití. O pět let později vznikla obchodní značka Napoleon, která je dnes synonymem kvality pro miliony zákazníků po celém světě. Od roku 1981 začala společnost nejen s výrobou kamen, ale také špičkových grilů. Produkty Napoleonu charakterizují špičkové technologie, kvalitní materiály a vysoká promyšlenost všech prvků, které zvyšují komfortní používání. 

Doživotní záruka

Kanadské grily Napoleon jsou pověstné svou výjimečnou kvalitou, což potvrzuje i doživotní záruka. Tu získáte nejen na samotnou konstrukci grilu, ale také na hliníkové kryty, nerezová či smaltovaná víka či nerezové rošty. Prodloužená záruka či sleva na náhradní díly se vztahuje také na další komponenty grilů a její přesný rozsah vám rádi poskytneme na vyžádání. O grilech Napoleon lze bez nadsázky říci, že budou vašimi parťáky na celý život.

přejít do e-shopu

Typy grilů

Nabídka grilů Napoleon je skutečně široká a na své si tedy přijdou jak milovníci klasického grilování na dřevěném uhlí, tak ti, kteří preferují pohodlí grilů plynových. Níže vám přinášíme ty nejdůležitější informace z jednotlivých typů a modelových řad.  

Plynové grily

Modelová řada Triumph

Triumph je základní řadou plynových grilů od značky Napoleon a své využití najdou především u zákazníků, kteří hledají jednoduchý, spolehlivý a kvalitní gril pro občasné grilování s přáteli či rodinou. Všechny modely obsahují sklopné boční police, díky kterým lze gril na zimu uložit i do stísněnějších prostor. Police zároveň obsahují boční hořáky a vy tak můžete připravovat více pokrmů zároveň. Na boční hořáky můžete umístit též pánev či hrnec. Rošty grilu jsou vyrobeny z vysoce kvalitní litiny. 

Modelová řada LE

Modely grilů z řady LE se dají označit jako zlatý střed a jsou určené především pro zákazníky, kteří hledají maximálně vybavený gril za rozumné peníze. Dodávají se buď v nerezovém nebo černém provedení s patentovaným LED podsvícením ovládacích prvků iGlow. O osvětlení nepřišel ani hlavní rošt a vy díky němu již nebudete muset chodit ke grilu s čelovkou, abyste zjistili, jestli je váš steak správně propečený. K dalším vychytávkám patří oboustranné vlnité litinové rošty, které jsou uzpůsobeny tak, že nepropadne ani ten nejmenší kousek masa či grilované zeleniny. Boční infračervený hořák Sizzle Zone zajistí dokonalé a velmi rychlé zatažení masa, které si tak udrží svou šťavnatost. Sizzle Zone akumuluje energii z plamínků do keramiky, která se rozžhaví až na 980 °C! Gril disponuje zadním infračerveným hořákem, který využijete v případě dokoupení otočného rožně. V boční polici grilu naleznete také ICE BOX, který slouží k chlazení potravin či nápojů a zároveň je možné zakrýt jej dodávaným prkénkem a využít prostor pro přípravu dobrot. Víko grilu je opatřené kvalitním teploměrem ACCU-PROBE.

Modelová řada Prestige a Prestige PRO

Vlajkovou lodí nabídky Napoleonu je modelová řada Prestige, respektive Prestige PRO, která je svým zaměřením určená jednak pro milovníky vaření a na druhé straně si své uplatnění najde v restauracích a cateringových firmách. Pro tuto řadu je typické velmi luxusní provedení s řadou chromových doplňků, nejkvalitnější nerez 304, dvojité víko s teploměrem, LED podsvícení ovládacích prvků iGlow či Sizzle Zone, což je boční infračervený hořák, který sbírá energii z plamínků do keramiky a je schopen rozžhavit se až na 980 °C. Součástí grilu jsou vlnité nerezové rošty Wave, které zajišťují nejen snadné grilování, ale také následné čištění a údržbu. 

Vestavěné grily

Pokud máte doma například pergolu s venkovní kuchyní, jistě oceníte možnost zabudování grilu přímo do kuchyňské linky. Po funkční stránce jsou grily této modelové řady vybaveny obdobně jako předcházející produkty a v závislosti na zvoleném modelu nalezneme LED podsvícení ovládacích prvků iGlow, osvětlení hlavního nerezového roštu Wave, Sizzle Zone nebo bezpečné podpalování systémem Jet-Fire. Ke grilům je dále možno vybírat z nepřeberného množství příslušenství, mezi které patří litinová grilovací deska, sada na rožnění, adaptér pro grilování na dřevěném uhlí či možnost vložení dřevěných šupin.

Přenosné cestovní grily

Plynový gril nemusí být vždy jen rozměrný. To dokládá řada přenosných grilů Napoleon, které si zamilují všichni cestovatelé a majitelé karavanů. Ačkoliv jsou rozměry těchto grilů skutečně malé, neubírá jim to nic na jejich pověstné kvalitě a také u těchto modelů najdete ty nejkvalitnější materiály. Zároveň nabízí cestovní grily dostatečně velký rošt, na kterém bez problémů připravíte několik porcí. U grilů naleznete praktický teploměr na víku, odnímatelné nožičky zajišťující stabilitu v přírodě a kvalitní vlnité smaltované rošty s větrací mřížkou a možností otáčení, kdy jedna strana je plošší a zamezí tak nežádoucímu propadávání drobných potravin skrz rošt. 

přejít do e-shopu

Grily na dřevěné uhlí

Grilování na dřevěném uhlí je prostě klasika, která se neokouká. I když jsou dnes plynové grily opatřeny vložkami na dřevěné uhlí nebo dřevěné šupinky, které dodávají potravinám to správné aroma, nacházejí klasické grily uplatnění u těch zákazníků, kteří grilují párkrát do roka a tedy se jim z ekonomického hlediska plynový gril příliš nevyplatí. Na první pohled vypadají grily Napoleon na dřevěné uhlí podobně, jako ty čínské z hobbymarketů. Nenechte se ale mýlit, protože i zde platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Kvalitní otočné víko s rohovým pantem, teploměr ACCU-PROBE, regulace přívodu vzduchu nebo uhelný difuzor jsou známkou toho, že nestojíte před levnou čínskou šlupkou. Ten hlavní rozdíl oproti masově dostupným grilům však poznáte až po první sezoně. Zatímco váš gril bude zářit novotou, ze sousedova hyper grilu bude opadávat barva stejně jako listí ze stromů. Ano, grily Napoleon jsou sice o něco dražší, ale za to vám vydrží opravdu dlouhou řádku let funkční a esteticky pěkné. 

přejít do e-shopu

Příslušenství ke grilům

Značka Napoleon nabízí ke svým grilům také širokou škálu příslušenství. Namátkou můžeme jmenovat nářadí, obracečky, kleště, nástroje na čištění, krycí plachty, litinové grilovací desky, pánve a hrnce nebo třeba vložky pro dřevěné uhlí a dřevěné šupinky, které pokrmům z vašeho plynového grilu dodají to správné aroma.