Kachlové krby

Kachlové krby v sobě skloubí monumentálnost i klasiku. Kachle se využívají jak do interiérů, kde si zákazník přeje navodit venkovský či selský styl, ale také díky různorodým dekorům je možné kachlová kamna využít i do moderních místností.

Nechte se obklopit příjemným teplem a kochejte se pohledem na kachlová kamna, která vám doma vykouzlí příjemnou atmosféru!

Proč zvolit kachlový krb

Kachlový krb je spojením výhod krbu a kachlů. Teplo, které z těchto krbů vychází, je sálavé (přirozené podobně jako sluneční teplo) a člověk ho daleko lépe vnímá než konvenční teplo (například z radiátorů). S kachlovými kamny také nenastávají kolísavé změny teploty, protože krb se nahřívá i vychládá postupně. Velmi praktickou stránkou je i frekvence přikládání, kdy stačí přikládat 2x denně. Tato kamna mají i kladný vliv na zdraví člověka, protože nevysouší vzduch a také nevíří prach.

Stinné stránky kachlových krbů

Abychom byli objektivní, kachlové krby mají i své stinné stránky. Je to především vysoká pořizovací investice, která se ale s ohledem na životnost těchto kamen vrátí a i příští generace si budou užívat tepla z kachlových kamen. Na rozdíl od kamen s jednoduchou instalací (např. krbová kamna) je s kachlovými daleko více stavebních prací, především v případech, pokud plánujete rozvody tepla po celém domě. U těchto krbů je třeba brát v úvahu i vysokou hmotnost, se kterou se musí počítat při dimenzování podlahy.

Před tím, než se pustíte do pořizování a shánění kachlových kamen, doporučujeme konzultaci s odborníkem. Špatně vybraná kamna jsou nemalým finančním výdajem a s nevhodně vybranými parametry mohou interiér přehřívat, což brání přirozené tepelné pohodě. 

Čím v kachlovém krbu topit?

Kachlové krby, podle kamnářské terminologie nazývané jako krby s kachlovou obestavbou, jsou převážně určeny k vytápění dřevem. Nikdy v krbu netopíme uhlím či koksem. Doporučujeme se vyhýbat i mokrému dřevu či dřevu s vysokým obsahem smůly. Ideální je suché a tvrdé dřevo, popř. tzv. krbové dřevo, které splňuje všechny podmínky a je pro vytváření tepla nejvíce vhodné.

Stavba kachlových krbů s odborníkem

Stavba kachlových krbů by měla probíhat pouze s kamnářem, který má široké zkušenosti. Stavba kachlového krbu je investice na mnoho let, proto bychom tuto část přípravy neměli podcenit. Při stavbě je potřeba dodržet mnoho odborných kroků a používat pouze kvalitní a ověřený materiál, proto volba odborníků je nasnadě. Neváhejte nás kontaktovat a naši proškolení technici vás rádi seznámí s celým postupem při pořízení kachlových kamen.

Mohlo by vás zajímat

Co na kachlová kamna říká Wikipedie?
Výkon kachlových kamen - článek
Akumulační krby 
Akumulační kamna