Kamna a krby Heta

Heta A/S je dánskou rodinnou společností, která se věnuje výrobě unikátních a současně vysoce kvalitních krbových kamen a krbových vložek. Její historie sahá do roku 1972 a za více než 40 let svého působení dodává výrobky téměř do všech zemí Evropy. Závod společnosti Heta se nalézá na západním pobřeží kontinentálního Dánska a to konkrétně ve městě Lemvig.

 Výrobní závod Heta

Kvalita z Dánska

Jak jsme již zmínili v úvodu, Heta je rodinnou společností a její řízení mají ve svých rukou Martin a Carsten Bachovi, kteří vsadili především na kvalitu, špičkové materiály a vysoké technické know-how všech produktů. Díky tomu se krbová kamna Heta řadí mezi absolutní evropskou špičku po bok značek jako Brunner, Spartherm či náš Romotop.

A v čem že ona kvalita spočívá? Na jedné straně jsou to moderní materiály, které kamnům propůjčují dlouhou životnost. Zapomenout nesmíme ani na "obyčejnou" zručnost dánských kamnářských mistrů a v neposlední řadě se na kvalitě podepisuje také moderní technologický postup výroby. Kvalitu pak potvrzuje prodloužená pětiletá záruka, kterou Heta poskytuje na všechna svá krbová kamna

Dřevo nebo uhlí?

A co rovnou obojí? Zajímavou vlastností drtivé většiny krbových kamen Heta je schopnost spalovat jak dřevo či dřevěné brikety, tak i uhlí, popřípadě brikety uhelné. To ocení především zákazníci, kteří se v průběhu dne chtějí těšit z krásy plápolajících plamenů a praskajícího dřeva a v noci naopak ocení vyšší výhřevnost a delší dobu hoření, což nabízí právě uhlí a brikety z něj vyrobené

Kamna Heta - hlavní výhody

Kromě již zmíněné kvality všech částí i celku jako takového přinášejí kamna Heta nemalou řádku praktických výhod, které oceníte při každodenním používání. 

Vysoká účinnost spalování

Typickým znakem krbových kamen Heta je vysoká účinnost spalovacího procesu Clean Burn, což jejich majitelům přináší komfort v podobě dlouhého intervalu mezi přikládáním i vybíráním popela, krásně čisté sklo a v neposlední řadě též nízké emise škodlivin do ovzduší, díky čemuž kamna plní i ty nejpřísnější evropské normy. 

 

Vhodné do novostaveb

Trendem posledních let je snižování energetické náročnosti budov prostřednictvím sofistikovaných izolačních materiálů, což přináší nové výzvy také pro výrobce krbových kamen. Tradiční kamna s výkonem 8 kW a vyšším jsou totiž schopna běžnou novostavbu přetopit již v řádech desítek minut a o tepelné pohodě pak nemůže být řeč. Heta na tento problém reaguje sérií krbových kamen vybavených "akumulačními kameny". Tyto kameny pohlcují (akumulují) část vyprodukovaného tepla, zpomalují jeho nástup a naopak prodlužují dobu, po kterou vás kamna budou hřát poté, co v topeništi dohořelo poslední polínko. 

Obří popelník

Velkou konkurenční výhodou krbových kamen Heta je jejich patentovaný popelník. Ten vyniká hned ve dvou směrech. Tím prvním je špičkové utěsnění zamezující přístupu nežádoucího vzduchu do spalovací komory, což bývá častým neduhem kamen doplněných o popelník. V důsledku pronikání vzduchu do topeniště pak dochází ke zhoršení účinnosti spalování. Druhou výhodou je pak samotná velikost popelníku, díky které budete nuceni vynášet popel pouze několikrát za celou topnou sezónu. 

Krbové nářadí přibaleno

Bez pohrabáče se při topení v kamnech neobejdete. To ví i v Dánsku a proto je drtivá většina kamen již z výroby doplněna třídílným krbovým nářadím, které najde své místo v podstavci. Elegantní, chytré, praktické!

Mohlo by vás zajímat

Modely kamen v našem e-shopu
Oficiální stránky výrobce
Naše reference
Desatero našich výhod
Dánská kamna a krby Aduro
Luxusní krby Focus
Nabídka košů na dřevo

Video