Kuchyňská kamna

Kuchyňská kamna Tulikivi

Kuchyňská kamna jsou nejen skvělým dekorativním doplňkem, ale také praktickým. Kromě získaného tepla je využijí všichni příznivci tradiční kuchyně. Kuchyňská kamna mohou mít jak podobu klasických kachlových kamen tak i litinového sporáku. Sporáky na tuhá paliva už dávno nepatří jen do rustikálně laděných interiérů, což dokazuje také nabídka značky Firetube. Chcete si nový sporák na dřevo vyzkoušet? Vemte husu a navštivte naší prodejnu!

Kuchyňská kamna známá jako kachlový sporák

Kachlový sporák je velmi oblíbenou variantou na chalupu i pro venkovské stavení. Na jednom topeništi vaříte, pečete a především topíte. A pokud si pořídíte větší kachlová kamna, můžete si užívat i odpolední idylku za pecí.

Jak vybrat kuchyňská kamna

Vybíráte-li sériově vyráběná kuchyňská kamna, měli byste krom designu a rozměrům věnovat zvýšenou pozornost také výkonu, hmotnosti, účinnosti spalování a v neposlední řadě značce případně referencím. Volba kamen s ideálním výkonem bude mít zásadní vliv na budoucí tepelnou pohodu v objektu. Podle hmotnosti pak poznáte, zda-li nejsou kamna na něčem ošizená. Rozdíl v hmotnostech podobně velkých kamen může být i více než 100 kg a na fungování i životnosti se to samozřejmě podepíše. Vysoká účinnost spalování zajistí, že budete jednak ohleduplní k životnímu prostředí a zároveň se nestanete otrokem přikládání a vybírání popela. Potřebujete s výběrem pomoci? Žádný problém, stačí nás kontaktovat.

Mohlo by vás zajímat

Stolové sporáky Řehulka
Kamna a krby Tulikivi
Kanadská kamna
Kuchyňská kamna v našem e-shopu

 

Možnosti kuchyňských kamen

Účinnost těchto sporáků a kamen je až 80% a mají nízké emisní hodnoty. Kuchyňská kamna, která nabízíme, bez problému vyhřejí až 160 m³. Na první pohled se může zdát, že se jedná o výrobek vytvořený před několika desetiletími, ale v tomto případě zdání klame. I když design kamen působí nostalgicky, obsahují mnoho praktických prvků, bez kterých se moderní kuchyně neobejde. Ať už se jedná o prosklená dvířka trouby, vestavěný teploměr nebo regulaci teploty pomocí přívodu vzduchu.

Kuchyňská kamna s výměníkem

Pokud od kamen očekáváte krom možnosti vaření a pečení také vytápění celého domu, poslouží vám kuchyňská kamna s výměníkem. Ta dokáží ve svých útrobách ohřívat vodu, která je následně prostřednictvím topné soustavy distribuována do radiátorů v dalších pokojích. 

Litinová kuchyňská kamna

Litinová kuchyňská kamna jsou velmi úspornou možností, jak skloubit vytápění a vaření do jedné investice. V naší nabídce nabídce naleznete řadu modelů, pokud bychom ale měli některé z nich vypíchnout, pak jsou to špičková litinová kamna německé značky Iron Dog.

Potřebujete pomoci s výběrem či montáží kamen? Napište nám a o zbytek se už postaráme.