Kachlová krbová kamna

 Kachlová krbová kamna

Speciální odnoží krbových kamen jsou ta s kachlovým obkladem. Ten propůjčuje kamnům luxusní vzhled, činí z nich často dominantu interiéru a má také své praktické uplatnění v podobě částečné akumulace tepla a snadné údržby, ke které vám postačí pouze navlhčený hadřík.

Kachlová krbová kamna vás dokáží příjemně zahřát v sychravých dnech a mají patent na zlepšování chmurné nálady!

Možnosti kachlových krbových kamen

Kachlová krbová kamna nabízí podobně jako tradiční krbová kamna celou řádku možností, kterými mohou zasáhnout do tepelné pohody u vás doma. Často jsou svými majiteli vybírána jako doplňkový zdroj tepla, jehož hlavním úkolem je přitopení na začátku či konci topné sezóny, případně slouží k navození příjemné atmosféry ve chvíli, kdy se rozhodnete otevřít láhev dobrého vína. 

Druhá skupina zákazníků vybírá krbová kamna s kachlovým obkladem jako hlavní zdroj vytápění buď pro svou chatu či chalupu, nebo rovnou rodinný dům. V takových případech naleznou své uplatnění krbová kamna s teplovodním výměníkem, která dokáží prostřednictvím připojené tepelné soustavy vytápět celý dům. 

Kachlová krbová kamna disponují také částečnou akumulační schopností. Ta však ani zdaleka nedosahuje kapacity, kterou vám mohou nabídnout tradiční stavěná kachlová kamna

Kde koupit kachlová krbová kamna

Pokud preferujete nákup po internetu, můžete si prohlédnout nabídku kamen v našem e-shopu. Jste-li naopak nakloněni osobnímu výběru a rádi si vše předem osaháte, navštivte naší kamennou prodejnu, kde je pro vás vystaveno více než 100 modelů včetně 12. funkčních spotřebičů. 

 

Jak vybrat kachlová krbová kamna

Pokud stojíte před výběrem kachlových krbových kamen, měli byste věnovat zvýšenou pozornost následujícím věcem. 

Výkon

Z hlediska budoucího používání je výkon kamen zásadní. Pokud vyberete krbová kamna s nedostatečným výkonem, projeví se to v chladných dnech, kdy budete nuceni kamna přetápět, což negativně ovlivní jejich životnost. Pokud naopak vyberete kamna příliš výkonná, dosáhnete pouze rychlého přetopení místnosti a v návaznosti na to budete nuceni buď větrat, nebo kamnům přiškrtíte přívod vzduchu a paliva. V důsledku toho mohou kamna začít dehtovat nejen sklo, ale také komín. 

Hmotnost

Jedním ze základních faktorů, podle kterých pozná i laik kvalitu kamen, je jejich hmotnost. U kachlových krbových kamen to pak platí dvojnásob vzhledem k hmotnosti samotného obkladu. Pokud kamna standardních rozměrů neváží alespoň 150 - 200 kg, obejděte je velikým obloukem.

Výrobce

Zárukou kvality je také výběr kamen od renomovaného výrobce. K těm patří například značky Romotop, Hein, Spartherm ale i mnohé další. 

Ztrácíte se v nabídce? Kontaktujte naše specialisty, kteří vám s výběrem ochotně a odborně pomohou.