Teplovzdušné krby

Teplovzdušné krby

Teplovzdušné krby patří k nejčastěji stavěným a nejvíce oblíbeným krbům. Skládají se z krbové vložky a obestavby, do které je ve spodní části nasáván chladný vzduch od podlahy, zde se ohřívá a znovu vychází ven v horní části obestavby.

Tyto krby zároveň umožňují vytápět i další místnosti vašeho domu prostřednictvím teplovzdušných rozvodů a soustavy ventilátorů, které teplý vzduch z vnitřku krbu odvádí do celého domu. 

Teplovzdušné vytápění krbem

Teplovzdušné vytápění krbem má řadu výhod, mezi které patří nízká pořizovací cena, jednoduchá instalace a pohotové vytápění. Na straně druhé se při tomto způsobu vytápění víří prach, vysouší vzduch (na rozdíl například od akumulačních krbů) a také se přes průduchy přenášejí zvuky a pachy. Jinými slovy, když budete smažit řízky, ucítíte je až v ložnici. Tyto nevýhody je ale možné částečně eliminovat izolací rozvodů a vzduchovými filtry, které zabrání šíření prachu.

Stavba teplovzdušných krbů

Stavba teplovzdušných krbů patří k těm jednodušším, nicméně ani v tomto ohledu nedoporučujeme pouštět se do realizace na vlastní pěst. Ve hře je nejen bezpečnost budoucího krbu, ale také jeho správná funkčnost a v neposlední řadě záruka na krbovou vložku, o kterou přicházíte ve chvíli, kdy krb stavíte svépomocí.

Proto je vhodné svěřit stavbu krbu profesionálům, čímž si zajistíte stoprocentní chod, záruku a v neposlední řadě také mnoho večerů s atmosférou plápolajících plamenů. Plánujete stavbu krbu? Požádejte si o nezávaznou nabídku zdarma.

Výběr krbové vložky

Srdcem každého teplovzdušného krbu je krbová vložka a proto bychom jí při výběru měli věnovat zvláštní pozornost. Krom samotného designu a volby tvaru prosklení je zvlášť důležité zaměřit se na výkon, kterým daná vložka disponuje. Pokud zvolíte příliš slabou vložku, nebude její výkon dostačovat, což se projeví na tepelné pohodě zvláště v chladných dnech. Vyberete-li naopak vložku s příliš vysokým výkonem, dosáhnete rychlého přetopení místnosti. V návaznosti na to budete muset vložku "škrtit", což bude mít za následek horší účinnost spalování, špinavé sklo a dehtování (zanášení) nejen vložky, ale také komínu

Teplovzdušné krby jsou velmi obsáhlé a každý z klientů má na ně individuální požadavky. Proto, pokud chcete názorně vidět, jak tento typ krbů funguje či potřebujete spočítat výkon pro vaši domácnost, neváhejte nás navštívit v naší prodejně v Pečkách, kde máme ve stálé expozici vystavených více jak 100 modelů různých krbů a kamen.

Mohlo by vás zajímat

Desatero našich výhod
Krby s výměníkem
Krbové vložky Brunner
Krbové vložky Spartherm
Krbové vložky Romotop