Obklady krbů Sommerhuber

Sommerhuber je rakouskou rodinnou firmou, která již více než 500 let vyrábí kachle a keramické obklady především pro kachlová kamna a krby. Jejich výrobky můžete ale najít také v koupelnách. Pokud je pro vás krb nejen zdrojem vytápění, ale také ozdobou vašeho domova, pak byste měli věnovat pozornost následujícím řádkům. Právě obklady Sommerhuber totiž dokáží vytvořit z obyčejného krbu nepřekonatelnou dominantu interiéru, kterou budou obdivovat nejen návštěvy, ale také vy. Ať už preferujete moderní linie nebo jste příznivcem útulné klasiky v podobě kachlových kamen, z široké nabídky si vyberete! 

 Obklady krbů Sommerhuber

Historie Sommerhuber

Továrnu na kachle Sommerhuber najdeme v rakouském městě Steyr (Štýrsko) na soutoku řek Steyr a Enns. První zmínky o Štýrsku jsou staré více než 1000 let a město se proslavilo ve středověku především díky prosperujícímu obchodu se železem. První písemné zmínky o zdejších kamnářských mistrech jsou z roku 1491, avšak při rekonstrukci továrny Sommerhuber byly na podlaze kanceláří objeveny černé dlaždice, které vznikly ve 13. či 14. století. I bez nich ale rodina Sommerhuberů vyrábí své kachle na jedné adrese více než 500 let, což je raritou nejen v evropském měřítku. Za dobu své existence dodávala kachle a stavěla kachlová kamna nejen pro císařský dvůr, ale také dalším urozeným zákazníkům. Namátkou můžeme zmínit prince Joachima Pruského, Albrechta z Bavorska nebo princeznu Hohenlohe-Schillingfürst. My v Krby Kamna Turyna bychom vám nyní rádi nabídli možnost zařadit se do této společnosti spokojených zákazníků. 

 

Sommerhuber dnes

Ve 21. století tvoří hlavní činnost této rodinné firmy výroba kachlů a keramických obkladů, které najdou své uplatnění nejen při stavbě krbů a kachlových kamen, ale také při vybavování koupelen. U všech výrobků se setkáte s bezkonkurenční kvalitou, díky které si můžete být jisti, že kachle na vašich kamnech přežijí nejen vás, ale také vaše děti a nejspíš i vnoučata.

Nabídku Sommerhubera dotváří také výroba designových keramických radiátorů, které dodají vašemu obydlí nezaměnitelnou atmosféru a rčení "teplo domova" dostane ten pravý význam. 

Mohlo by vás zajímat

Oficiální stránky výrobce
Katalog v češtině ke stažení
Fotogalerie

Video