Rohové krby

Rohový krb s vložkou značky Brunner.

Na rohové krby můžeme nahlížet dvojím pohledem. Tím prvním označujeme krby, které jsou umístěné v rohu místnosti a druhá možnost představuje krby, které mají prosklení ve tvaru písmene "L", případně ve tvaru písmene "U". V prvním případě se při stavbě krbu využívají krbové vložky s rovným, rohovým nebo prizmatickým prosklením. Druhá skupina krbů často představuje solitéry umístěné v centrálních částech místnosti mnohdy s přiznaným komínem. 

Do rohu místnosti rohový krb

Mezi přednosti krbů umístěných do rohu místnosti lze započítat mnohdy menší prostorovou náročnost a zároveň široké spektrum úhlů, ze kterých je možno užívat si pohled do plápolajících plamenů. Základním předpokladem jejich úspěšné realizace je umístění komínu, případně externího přívodu vzduchu v místě, kde má budoucí krb stát. U novostaveb je tedy vhodné myslet na toto uspořádání již ve fázi tvorby projektu. V případě již postavených objektů pak rozhoduje samotná dispozice a možnosti jejích úprav. Plánujete stavbu rohového krbu a máte otázky na které neznáte odpověď? Pošlete nám je prostřednictvím tohoto formuláře

Rohové krbové vložky

Pokud vybíráte krbovou vložku s prosklením ve tvaru "L" či proskledním ve tvaru "U", měli byste v prvopočátku věnovat pozornost jednak palivu, kterým chcete v budoucnu topit a dále také výkonu příslušné krbové vložky. V případě paliva máte možnost volby mezi plynovými krby, biolihovými krby a klasickými krby na dřevo a dřevěné brikety. 

Zásadní je při výběru vložky její výkon, který se odvíjí od tepelných ztrát vašeho domu. Pokud zvolíte vložku s příliš vysokým výkonem, dosáhnete rychlého přetopení místnosti v důsledku čehož začnete krbovou vložku "škrtit", spalování tak nebude probíhat optimálně a vy se dočkáte pouze špatné tepelné pohody, začouzeného skla a nepoděkuje vám ani váš komín. Nedostatečný výkon krbové vložky se naopak naplno projeví v chladných dnech, kdy krb nebude schopen svěřený prostor dostatečně vytopit. Výkon vložky je částečně spjatý s velikostí spalovací komory a jejího prosklení. Pokud tedy máte nízkoenergetický či pasivní dům a zároveň chcete krb s velkým sklem, důrazně doporučujeme obrátit se v souvislosti s výběrem a stavbou krbu na profesionály. Často tak předejdete zklamání z nefunkčního spotřebiče. Příklad naší práce si můžete prohlédnout ve videu umístěném níže. Držíme také řadu certifikátů a jsme členy Cechu kamnářů

 

Výrobci rohových krbových vložek

V naší nabídce je celá řádka výrobců, jejichž modelové řady zahrnují krbové vložky s rohovým nebo třístranným prosklením. Pokud bychom měli zmínit alespoň některé z nich, nemůže mezi nimi chybět německý Brunner, jehož produkty patří k absolutní světové špičce a v mnohých ohledech udávají trendy.  I značka Spartherm pochází z Německa a z hlediska objemu výroby je největším evropským hráčem. Nabídka Sparthermu obsahuje více než 100 modelů krbových vložek, ze které si vybere skutečně každý. Odměnou mu pak bude nadstandardní kvalita, čistý design, výjimečně dlouhá životnost i vysoká účinnost spalování.

Skutečně kvalitního výrobce ale nalezneme i u nás. Řeč je o krbových vložkách Romotop, které si v mnohém nezadají se špičkou na trhu a zvláště nové modely řady Heat představené v létě roku 2016 by neměly uniknout vaší pozornosti. 

Technické možnosti rohových krbů

Rohové krby v sobě dnes mohou ukrývat řadu technických vymožeností. Namátkou můžeme zmínit teplovodní výměník, teplovzdušné rozvody, automatickou regulací hoření a ve specifických případech je krb možné spojit s hypokaustním vytápěním

Rohové krby a inspirace

Jste-li ve fázi plánování a hledáte-li inspiraci, můžete jí nalézt buď v naší fotogalerii krbů nebo si můžete stáhnout katalogy příslušných výrobců. Další možností je oslovit nás. Nejen že vám pomůžeme s výběrem krbové vložky po technické stránce, ale zároveň vám zdarma připravíme 3D vizualizace budoucího krbu přímo u vás doma.

Video