Plynové krby

Oheň k nám lidem patří od pradávna a jako takový nám vždy přinášel teplo, pocit klidu a bezpečí. A ani dnes tomu není jinak. Právě proto tak rádi trávímě čas u krbu nebo kamen a odpočíváme při pohledu do plápolajících plamenů. A právě na tyto naše smysly cílí plynové krby. Dnes vyráběné krbové vložky nabízejí naprosto věrné hoření, skvěle regulovatelný výkon a neskutečný komfort používání ve srovnání s krbem na dřevo. 

 Plynový krb Bodart & Gonay

Proč si plynový krb zamilujete

Začněme třeba již zmíněným komfortem. S plynovým krbem můžete zapomenout na všechny starosti spojené s dřevem nebo vynášením popela a také tím spojeným nepořádkem. Krb zapálíte jednoduše stiskem tlačítka na dálkovém ovladači a to kdykoli se vám bude chtít. Ať už půjde o Štědrý večer, zimní romatickou atmosféru nebo jenom obyčejnou touhu se ohřát spolu s šálkem něčeho dobrého. 

Dnešní plynové krbové vložky se svým hořením velmi přiblížily klasickým krbům na dřevo. Naproti tomu ale jednoznačně vítězí v okamžité regulaci výkonu včetně okamžitého zhasnutí. To ocení především majitelé moderních nízkoenergetických či pasivních domů, které klasické teplovzdušné krby na dřevo často přetápí. 

Velkou výhodou plynových krbů je, že nekladou meze vaší fantasii. Ať už si přejete rustikální krb s masivním kamenným portálem, futuristickou dominantu interiéru nebo cokoli mezi tím, vaše přání je předem splněno. 

Plynové krbové vložky

Srdcem každého plynového krbu je krbová vložka. Vybírat lze z modelů s různými tvary prosklení. Klasické rovné, ve tvaru písmene L či U anebo průhledové modely vhodné například pro zabudování do příčky či solitéru oddělující jednotlivé zóny v pokoji. K dokonalosti pak slouží nejen profesionálně navržená a zhotovená obestavba, díky které vznikne finální krb, ale také široká škála příslušenství, které jednotliví výrobci k plynovým krbovým vložkám nabízí. Namátkou můžeme zmínit keramická polena, oblázky, antireflexní skla nebo třeba speciální zrcadla sloužící jako obklad spalovací komory. 

V naší nabídce naleznete krbové vložky od výrobců jako BellfiresDRUTulp nebo dechberoucí solitéry od francouzské značky Focus, která drží dlouhou řadu prestižních ocenění za design.   

Plynové krby a komín

Plynové krby nepotřebují ke svému provozu klasický komín. To však neznamená, že nemusí být napojeny na odvod spalin. V případě plynových krbů se využívá tzv. koncentrické odkouření podobně jako například u plynových kotlů. V praxi se jedná o "trubku v trubce", kdy jednou jsou odváděny spaliny a druhou je přiváděný vzduch potřebný pro hoření. 

Plynový krb - ideální společník do bytu

Díky tomu, že plynové krby nepotřebují klasický komín, jsou velmi častou volbou nejen v novostavbách, ale také ve starší bytové zástavbě. Typickým příkladem jsou starší činžovní domy, které bývají vybaveny buď nepoužívanými komíny vhodnými k vyvložkování nebo umožňují vyvedení odvodu spalin a přívodu vzduchu na fasádu. Pokud byste si rádi užívali atmosféry krbu i ve vašem bytě, ale nejste si jistí, zda je to technicky možné, pošlete nám zprávu nebo zavolejte a naši zaměstnanci vše zjistí za vás. 

Krbová kamna na plyn

Bojujete s místem nebo jsou zkrátka jen krbová kamna bližší vašemu vkusu? Žádný problém! Všechny výše uvedené výhody si můžete užívat i v kompaktnějším balení. 

Rádi byste si prohlédli plynový krb na vlastní oči? Žádný problém, navštivte naší kamennou prodejnu ve středočeských Pečkách nedaleko dálnice D11. 

Mohlo by vás zajímat

Video o výrobě plynových krbů
Reference
Certifikáty
Desatero našich výhod
Bio krby
Článek o plynových krbech

Fotogalerie

Naše reference - třístranný plynový krb

Přáním našeho zákazníka byl plynový krb s třístranným prosklením, který bude na jedné straně působit lehce a vzdušně a na straně druhé se stane dominantou interiéru. Zvolili jsme krbovou vložku Bellfires Room Divider Large 3 a obestavbu jsme po konzultaci se zákazníkem obložili obkladem z pravého kamene. Výsledek naší práce si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

Fotogalerie

 Třístranný plynový krb