K & K Poker

Společnost K & K Poker z jihočeské Bechyně patří dnes již k tradičním českým výrobcům kachlů nejen pro obklady krbů a kachlových kamen. První kachle z jejich produkce spatřily světlo světa v roce 1997. Z počátku jich bylo jen pár a obyčejných, ale postupem času se nabídka rozšiřovala až do dnešní podoby. Výroba kachlů v K & K Poker probíhá na základě tradičních postupů, pouze s tím rozdílem, že v pecích dnes topí elektřina. Zbytek už se odehrává ve zlatých českých ručičkách Bechyňských mistrů, kteří každé ráno sestavují sádrové formy, do nichž nalévají keramickou suspenzi. A věřte, že nalít kachel, to je umění! 

 Kachle K&K Poker

Výroba kachlů

Nalití keramické suspenze do sádrových forem je po určité časové prodlevě následované rozebráním forem, první retuší a sušením vyjmutých kachlů. V této fázi nemá kachel potřebnou pevnost, ale drží již tvar. Po druhé retuši, kterou představuje vyhlazení bočních hran a dalších nerovností se kachle vydávají na další návštěvu pece na tzv. přežah. Výsledkem takového postupu jsou kachle vhodné k použití buď jako podomítkové nebo k dalšímu glazování, což je proces, při kterém dostává kachel finální povrchovou úpravu. Po nastříkání glazury putují kachle naposledy do pece a z ní již vycházejí v celé své kráse, aby přinášely teplo a pohodu do vašich domovů po dlouhá léta.  

Mohlo by vás zajímat

Oficiální stránky výrobce
Katalogy kachlů
Rakouské kachle Sommerhuber 
Luxusní kachlová kamna Royal Nosta

 

Výhody kachlů

Nyní se pojďme společně podívat, jaké výhody v sobě kachle skýtají. 

V první řadě můžeme zmínit nezaměnitelný vzhled, ať už mluvíme o klasických kachlových kamnech známých ze zámků a chalup anebo velkoplošném kachlovém obkladu krbu. V obou případech se jedná o dominantu interiéru, kterou budou okouzleny všechny vaše návštěvy.

Akumulační vlastnosti kachlů

Další velkou výhodou jsou akumulační vlastnosti kachlů. Ty v sobě dokáží nahromadit značnou část vyprodukovaného tepla, které následně předávají do okolního prostoru sáláním. Sálavé teplo je navíc lidskému tělu nejpříjemnější a je pro něj i nejzdravější, jelikož jeho vlnová délka je podobná slunečnímu záření.