Akumulační topeniště Firetube

„Vyrobeno v Německu – vyrobeno pro život“ , tímto motem se řídí společnost Firetube, která se řadí mezi nejinovativnější kamnářské firmy současnosti.

Sice se nemůže pyšnit dlouhou tradicí, ale má na svém kontě řadu ocenění, ať už za oblast životního prostředí, design, inovaci a další.

Pojďte se více dozvědět o recyklaci i promyšleném modulárním systému, který umožňuje základní model Firetube postupem času rozšiřovat a upravovat, podle aktuálních potřeb. V čem je Firetube jiný? A proč vás zaujme nejen svým osobitým vzhledem?

firetube 

Využití topeniště

Možná vás při pohledu na Firetube napadne, že se jedná o zajímavě navržená krbová kamna. Daleko přesnější je ale označení akumulační topeniště, které pracuje na principu kachlových kamen – proto jsou Firetube testována nejen podle norem pro krbová kamna, ale i pro kachlová kamna. 

Materiál, který vydrží celé generace

Ohniště je z litého žáro-betonu a plášť kamen je vyroben z pět milimetrů silného ocelového plechu. Navíc je materiál volen z obnovitelných zdrojů. Z technologického hlediska je Firetube sestaven tak, aby nabízel různá modulární řešení – základní modul lze postupně rozšiřovat o akumulační těleso, horkovzdušnou troubu či varnou desku. 

Funkčnost a recyklace

Mnoho výrobců staví kvantitu nad kvalitu a navíc současná doba přeje rychlé spotřebě, což má za následek plnění skládek výrobky s minimální užitnou hodnotou.

Výrobce Firetube jde v tomto směru proti proudu – žádné skládky, ale maximální recyklace. Když zjistíte, že z nějakého důvodu Firetube již doma nechcete, výrobce je od vás odkoupí, materiál zrecykluje a znovu použije na výrobu kamen. Díky tomu se šetří nejen materiály, ale i energie při získávání nových surovin a navíc se nepotřebný kousek stane součástí nového.

Kamna Firetube jsou opravdovou osobností ve světě krbů a kamen. Pokud se chcete dozvědět více, neváhejte nás kontaktovat, nebo navštivte naši prodejnu v Pečkách, kde vám ve vystaveném modelu rádi zatopíme.

Mohlo by vás zajímat

Oficiální stránky výrobce
Ocel a její recyklace
Článek - krby inspirované sudy

 

První inspirace

Inspirace pro výrobu Firetube přišla na Aljašce, kde autora Alexe Schmitze fascinovala jednoduchá barelová kamna z prázdných sudů.

Tuto jednoduchost spojil s principem kachlových kamen. Samotná německá společnost Firetube GmbH vznikla v roce 2005, ale jednotlivé modely získávaly ocenění již od roku 2001. 

Povrch, který žije

Povrch Firetube může být v tradiční černé barvě, ale velmi efektně vypadá i hrubě tryskaná ocel v matně šedé úpravě či povrch opracovaný octem a solí, který předvádí kov v té nejpřirozenější podobě a který se postupem času vybarvuje do rzi. 

Filosofie Firetube

O životním prostředí a ekologii se mluví neustále. Mnoho firem vyrábí produkty, které jsou ekologické, ovšem jejich výroba k životnímu prostředí už tak ohleduplná není. Proto Firetube razí myšlenku, že má každý začít u sebe

  • inteligentní hospodaření s materiálem
  • nezatěžovat životní prostředí výrobou a provozem
  • žádné zatížení zdraví pracovníků a zákazníků 

Pro výrobu se snaží nepoužívat lepidla a spoje řeší pomocí šroubů, což usnadňuje i demontáž.

Nepoužívají ani chemická rozpouštědla. Budovy jsou vytápěné kamny Firetube (pelety) a solárním zařízením,  používána je tzv. zelená elektřina, která je vyráběná „bez atomu“ a voda, která je nezbytná pro lakovnu a kamenickou výrobnu, je v uzavřeném okruhu a nezatěžuje čističku.

Šetrný přístup k přírodě i člověku a důraz na maximální využití - to jsou akumulační kamna Firetube.

Fotogalerie