Sporáky na dřevo Řehulka

Sídlo a výrobu rodinné firmy Řehulka najdeme v malé jihomoravské vesničce jménem Ohrozim, kde se bez přestávky vyrábí volně stojící sporáky na dřevo a další příslušenství již od roku 1931. Od té doby spatřilo světlo světa nepočítaně sporáků, kamnových ploten a rámů, které si díky svému preciznímu řemeslnému zpracování a kvalitním materiálům našli své místo nejen u zákazníků v Čechách, ale také v Rakousku, Německu a dalších koutech Evropy. 

 Sporák na dřevo Řehulka.

Výhody sporáků na dřevo

Nákupem sporáku na dřevo získáváte domů spotřebič, který dokáže vykouzlit nejen řízný gulášek či voňavou pečenou kachnu, ale také příjemné teplo, které si můžete vychutnat po boku svých nejbližších. Málo co v našich životech má takovou atmosféru, jako posezení s přáteli a rodinou doplněné o něco dobrého a při praskání hořícího dřeva v pozadí.  

Stolové sporáky technicky

Všechny stolové sporáky od firmy Řehulka jsou koncipovány a vyráběny tak, aby vydržely alespoň pro jednu celou generaci, což předpokládá minimální životnost 40 let! Základem pro takto dlouhou životnost je rám a korpus kamen vyrobený z 1,5 mm silné nerezové oceli. Vnitřek kamen je plně vyšamotován a obsahuje keramický rošt, který umožňuje dosahovat vyšších teplot ve spalovací komoře.

Díky tomu se pohybuje účinnost sporáků firmy Řehulka na 73 %, což je řadí k ekonomicky výhodným a zároveň ekologickým zdrojům tepla. Výhodou je také vysoká akumulace tepla, které je uvolňováno i 12 hodin po vyhasnutí kamen. Navíc se v tomto případě bavíme o tzv. sálavém teplu, které má

 

podobnou vlnovou délku jako sluneční paprsky a tím je pro lidské tělo nejpříjemnější. Zkuste si vybavit, jak jste se cítili, když jste si kupříkladu vyhřívali záda na sluníčku. Podobný pocit vám přinesou i tato kamna. Komfort používání také významně ovlivňuje frekvence přikládání, která může být až 8 hodin. 

Široká škála variant

Nabídka sporáků na dřevo od této značky je skutečně široká a na své si přijde doslova každý. Vybírat můžete jak z rustikálně pojatých modelů, které jakoby vypadly z 18. století, tak ze 4 moderních modelů s rovnými a čistými liniemi. Sporáky jsou dále dodávany buď jako volně stojící, nebo je možné zastavět je například do vaší kuchyňské linky, případně můžete využít čistě kování a komponent, které jsou následně využity při stavbě tradičních kachlových kamen. Taková kamna si pak můžete prohlédnout v naší prodejně, kde vám v nich rádi zatopíme a pokud přivezete husu, ještě raději jí společně upečeme!

Kamna od firmy Řehulka mohou být dále vybavena centrálním přívodem vzduchu, automatickou regulací hoření, teplovodním výměníkem a jsou také vhodná do nízkoenergetických domů.

Zvažujete nákup kuchyňských kamen? Obraťte se na nás a my vám připravíme nezávaznou nabídku včetně 3D vizualizace