Bio krby

Spartherm ebios fire - krb na biolíh

V naší nabídce naleznete také Bio krby, které v posledních letech získávají u zákazníků na oblibě především díky jejich bezpečnému provozu, ke kterému není třeba komín či odkouření. Díky tomu najdou často své využití v bytech či všude tam, kde nechcete řešit starosti s přikládáním. Prostě jen stiskněte tlačítko a těšte se z plamenů.

Krby na biolíh

Biolíh nebo také bioethanol je přírodní nefosilní obnovitelné palivo, které se vyrábí z brambor, cukrové třtiny, obilí a někdy i sena při využití kvašení cukrů a škrobů. Při jeho spalování vzniká pouze malé množství CO2 a vodní páry a je tedy čisté, bez kouře, zápachu, sazí a emisí. Jako kapalina na bázi alhoholu změní své skupenství na plynné při cca 17 ºC a díky tomu, že je těžší než vzduch, se drží těsně nad hladinou, kde také odhořívá, což působí z estetického hlediska velmi efektně. Jelikož je produkovaný oxid uhličitý absorbován zelenými rostlinami, které jej při fotosyntéze přeměňují na kyslík, lze bez nadsázky označit krby na biolíh za stoprocentně ekologické.  

Spartherm ebios-fire

V našem sortimentu naleznete bio krby od německé značky Spartherm, která udává tempo vývoje a jejíž produkty jsou z estetického ale i bezpečnostního a kvalitativního pohledu na samotné špici. Všechny modely jsou vybaveny snímači množství paliva, snímači vlhkosti v kritických místech, teplotními čidly nebo automatickým vypnutím v případě přehřátí, jakékoli chyby nebo po 8 hodinách provozu, což je praktické především ve chvílích, kdy opusíte byt a zapomenete biokrb vypnout.   

 

Krby do bytu

Lihové krby lze bez jakýchkoli omezení instalovat do bytů či prostor bez odkouření, díky čemuž si můžete vychutnávat kouzlo plápolajících plamenů i v paneláku. Z hlediska výkonu můžete v naší nabídce vybírat jak z modelů čistě dekorativních o výkonu cca 3 kW, až po model Tower s výkonem 10,8 kW, který lehce vytopí i místnost o ploše 60 - 100 m². Ten je pak často využíván ve vstupních halách, zahradních domcích a altánech či jako alternativní zdroj vytápění v moderně zařízených domácnostech. 

Bio krby a jejich výhody

Mezi hlavní výhody krbů na biolíh patří:

  • čistý provoz bez emisí, sazí, prachu či zápachu
  • bezpečný provoz u kvalitních výrobků
  • široká nabídka vestavných, volně stojících i závěsných modelů
  • nepotřebují komín

Rádi byste pořídili bio krb i k vám domů? Prohlédněte si biokrby v našem e-shopu!  Nejste si něčím jisti? Kontaktujte nás se svými požadavky či dotazy a svěřte se do rukou našich odborníků.