Vermont Iron Stove - The ELM

Tradiční design spojený s americkou historií v kombinaci s moderní technologií spalování dřeva, to jsou znovu objevená krbová kamna The Elm. Jejich původ můžeme vysledovat do severoamerického Vermontu, kde se v 70. letech začaly vyrábět v malé továrně, převážně ručním způsobem. Dnes se tato unikátní kamna vyrábí u našich sousedů v Německu a to s jejich pověstnou precizností a výrazně vyšší účinností. 

The Elm - krbová kamna 

Je z čeho vybírat

Řada krbových kamen Elm obsahuje tři modely, které od sebe odlišuje především jejich délka, respektive hloubka. S tou pak souvisí výkon kamen, hmotnost a samozřejmě také maximální velikost polen, kterou je schopna spalovací komora pojmout. Tím ale variabilita těchto unikátních kamen ani zdaleka nekončí. Případný zájemce si dále může vybrat ze čtyř barevných variant dvířek, zahrnujících klasickou černou, chromovanou, měděnou a také zlatou variantu. Kamna je také možné osadit designovými odkládacími policemi nebo plotnou pro vaření

Design, který žije

Vzhled kamen Elm vznikl v sedmdesátých letech na základě otevřené soutěže a od té doby zůstal prakticky beze změny. Podobně jako u ostatních amerických kamen je hodně zdobený a můžete si být jisti, že se tato kamna stanou dominantou interiéru, která upoutá oči každé z vašich návštěv. 

Mohlo by vás zajímat

Americká kamna
Desatero našich výhod
Akumulační topeniště Firetube

 

Styl s německou precizností

Jak jsme si již řekli na začátku, v současné době se kamna Elm vyrábí v sousedním Německu, což je pro mnohé zárukou kvality. Kamna samotná jsou velmi robustní a jejich litinová konstrukce nahrává akumulaci tepla. To znamená, že vás kamna budou hřát ještě dlouho poté, co jste přiložili poslední polínko. 

Kamna v číslech

Dáme-li všechny tři modely dohromady, mohou svým majitelům nabídnout výkon pohybující se v rozmezí od 4 do 17 kW a vytápět zvládnou prostory o podlahové ploše začínající na 40 m² a končící až na 150 m². Zatímco nejmenší model s označením 28" pojme polena o standardní délce 33cm, největší model můžete "krmit" poleny o délce až 55cm, což ocení nejen odpůrci štípání dřeva.

Zaujala vás tato kamna? Prohlédněte si všechny tři modely v našem e-shopu anebo nás navštivte v naší prodejně. Rádi vám o nich povíme více!

Fotogalerie