Rovná deska 1000x250x50mm - Akupor Grafit

529 Kč uvedená cena je bez DPH
640 Kč uvedená cena je s 21% DPH

AKUPOR GRAFIT byl vyvinut pro stavbu teplovzdušných a sálavých krbů – hypokaustů (uzavřené, pouze sálavé topidla bez externí cirkulace horkého vzduchu). Jejich vlastnosti přesně odpovídají moderním trendům a potřebám. Tvarovka byla zkoušena a laděna, aby podávala vysoké výkony v rychlosti předávání tepla do vytápěného prostoru (tepelná vodivost). K tomu byly využity úžasné vlastnosti grafitu v přesně lazené frakci a množství. Ve tvarovce vytvoří tepelnou „síť“, která zajišťuje velmi rychlý přenos tepelné energie. Grafit se v tvarovce projevuje vizuálně třpitěním a „žílami“ na povrchu.

Objemová hmotnost 1500 kg/m3 je pro tento typ sálavých staveb ideální volbou. Do materiálu s takovouto objemovou hmotností již dokážete uložit velké množství energie a tím zajistit rozumné rozložení tepla v čase a dlouhou setrvačnost krbové obestavby. Tyto vlastnosti jsou v dnešních nízkoenergetických budovách vyloženě nutností.

Tvarovku můžete tepelné namáhat do 500°C. Díky tomu je vhodná i pro hypokausty. AKUPOR GRAFIT také obsahuje kvalitní vypálené lupky. Ve vysokých teplotách zůstává stále pevný a rozměrově stálejší. 
Velkou pozornost jsme věnovali zpracovatelnosti. AKUPOR GRAFIT se přes svou vysokou objemovou hmotnost a pevnost velmi lehce řeže. Tím vám usnadňuje vaši práci a šetří peníze.

Technické parametry

Tepelná vodivost při 300 °C = 0,93 W/m.K
Objemová hmotnost 1500 kg/m3
Pevnost v tlaku 25 MPa

Co pro vás můžeme udělat?

Vyplňte, prosím, formulář umístěný níže a prozraďte nám, s čím vám můžeme pomoci.