Romotop Riano 03 kámen - krbová kamna

výkon 6 kW
výměník ne
účinnost 80%
spotřeba paliva 2,8 kg / h
průměr kouřovodu 150
21 765 Kč uvedená cena je s 15% DPH
18 926 Kč uvedená cena je bez DPH
22 900 Kč uvedená cena je s 21% DPH

Romotop Riano 03 jsou moderní krbová kamna s ostře řezanými tvary a velkorysým prosklením spalovací komory, které poskytuje úchvatný výhled na plápolající plameny. Výkon kamen lze regulovat v rozmezí 3 - 7,8 kW a hodí se tak především do starších, případně méně zateplených domů nebo větších místností. Pokud si nejste jistí tím, jak výkonná krbová kamna vybrat, neváhejte se na nás obrátit s žádostí o radu. Za pozornost stojí také prostorné topeniště, které bez problémů pojme i polena o délce až půl metru! 

Romotop Riano 03 a spalování

Účinnost spalování je dalším velmi důležitým údajem, kterému byste při výběru kamen měli věnovat pozornost. Čím vyšší je účinnost spalování, tím delší budou intervaly mezi přikládáním paliva a vybíráním popela, což má zásadní vliv na komfort používání. S účinností spalování je neodmyslitelně spojené také množství emisí, které kamna vypouští do ovzduší. Kamna Romotop Haro disponují účinností na úrovni 80% a probíhá u nich tzv. sekundární spalování, při kterém hoří nejen samotné palivo v podobě dřeva nebo dřevěných briket, ale také značná část plynů a pevných nečistot, které se během hoření uvolňují. 

Kvalita kamen Romotop Riano 03

Společnost Romotop je největším českým výrobcem krbových kamen a krbových vložek a zároveň patří také k největším hráčům na evropském trhu. Zásluhu na tom má právě kvalita všech jejich výrobků v kombinaci s vysokou úrovní řemeslného zpracování a technologie výroby obecně. Zmíněnou kvalitu kamen Romotop Riano 03 dokládá také jejich hmotnost 175 kg, což dává tušit, že na nich nebylo nikde ušetřeno. Hmotnost kamen obecně patří k základním indíciím, podle kterých je i laik schopen rozeznat kvalitu kamen. Kamna běžných rozměrů s nízkou hmostností jsou zákonitě vyrobena z tenkých plechů, které se vlivem vysokých teplot a času kroutí, dochází k prohýbání, praskání vyzdívky v topeništi a v některých případech také skla. S ohledem na výše uvedená fakta se můžete spolehnout, že vám budou kamna Romotop Riano 03 dělat společnost po opravdu dlouhou řádku let! My sami máme s krbovými kamny a vložkami Romotop velmi dobré zkušenosti a případné reklamace řešíme jen zřídka. Rozhodně je můžeme označit za nejspolehlivější krbová kamna vyráběná na území České republiky.

Proč koupit krbová kamna Romotop u nás?

  1. Jsme autorizováni pro prodej, montáž i následné revize všech spotřebičů značky Romotop.
  2. Více než 40 spotřebičů značky Romotop si můžete naživo prohlédnout v naší prodejně.
  3. Garantujeme férové ceny na prodej i odbornou montáž našimi kamnáři.

Technické parametry Romotop Riano 03

Výška 920 mm
Šířka 820 mm
Hloubka 420 mm
Hmotnost 175 kg
Regulovatelný výkon 3 - 7,8 kW
Průměr kouřovodu 150 mm
Výška osy zadního vývodu 762 mm
Tah 10 Pa
Účinnost 80 %
Průměrná spotřeba dřeva 2,8 kg/h

Co pro vás můžeme udělat?

Vyplňte, prosím, formulář umístěný níže a prozraďte nám, s čím vám můžeme pomoci.