Romotop Riano 02 W keramika - krbová kamna s výměníkem

výkon 9,3 kW
výměník ano
účinnost 83%
spotřeba paliva 3,7 kg / h
průměr kouřovodu 150
37 922 Kč uvedená cena je s 15% DPH
32 976 Kč uvedená cena je bez DPH
39 900 Kč uvedená cena je s 21% DPH

Romotop Riano 02 W jsou moderní krbová kamna s ostře řezanými liniemi a velkorysým prosklením, které poskytuje dechberoucí výhled na hořící oheň. Současně mají kamna integrovaný teplovodní výměník a tudíž mohou vytápět nejen místnost, ve které jsou umístěny, ale také další prostory vašeho domu. Celkový výkon kamen Romotop Riano 02 W lze regulovat v rozmezí 6,7 - 17,4 kW, výkon do vodního média pak od 4,7 do 12,2 kW. Ve výbavě dále naleznete bezpečnostní vychlazovací smyčku, revizní a čistící dvířka pro snadnou údržbu nebo topeniště vyložené pravým šamotem, což zvyšuje účinnost spalování. Topeniště pak pojme až půlmetrová polena!

Hlavní výhody Romotop Riano 02 W

•  speciální patentovaná konstrukce teplovodního výměníku TRIPLE PASS
•  bezpečnostní vychlazovací smyčka
•  revizní a čistící dvířka pro snadnou údržbu
•  šamotové obložení topeniště pro vysokou účinnost spalování
•  horní víko v provedení plech, keramika nebo kámen

Romotop Riano 02 W a spalování

Účinnost spalování je dalším velmi důležitým údajem, kterému byste při výběru kamen měli věnovat pozornost. Čím vyšší je účinnost spalování, tím delší budou intervaly mezi přikládáním paliva a vybíráním popela, což má zásadní vliv na komfort používání. S účinností spalování je neodmyslitelně spojené také množství emisí, které kamna vypouští do ovzduší. Kamna Romotop Riano 02 W disponují účinností na úrovni 83 % a probíhá u nich tzv. sekundární spalování, při kterém hoří nejen samotné palivo v podobě dřeva nebo dřevěných briket, ale také značná část plynů a pevných nečistot, které se během hoření uvolňují. 

Kvalita kamen Romotop Riano 02 W

Společnost Romotop je největším českým výrobcem krbových kamen a krbových vložek a zároveň patří také k největším hráčům na evropském trhu. Zásluhu na tom má právě kvalita všech jejich výrobků v kombinaci s vysokou úrovní řemeslného zpracování a technologie výroby obecně. Zmíněnou kvalitu kamen Romotop Riano 02 W dokládá také jejich hmotnost 256 kg, což dává tušit, že na nich nebylo nikde ušetřeno. Hmotnost kamen obecně patří k základním indíciím, podle kterých je i laik schopen rozeznat kvalitu kamen. Kamna běžných rozměrů s nízkou hmostností jsou zákonitě vyrobena z tenkých plechů, které se vlivem vysokých teplot a času kroutí, dochází k prohýbání, praskání vyzdívky v topeništi a v některých případech také skla. S ohledem na výše uvedená fakta se můžete spolehnout, že vám budou kamna Romotop Riano 02 W dělat společnost po opravdu dlouhou řádku let! My sami máme s krbovými kamny a vložkami Romotop velmi dobré zkušenosti a případné reklamace řešíme jen zřídka kdy. Rozhodně je můžeme označit za nejspolehlivější krbová kamna vyráběná na území České republiky.

Proč koupit krbová kamna Romotop u nás?

  1. Jsme autorizováni pro prodej, montáž i následné revize všech spotřebičů značky Romotop.
  2. Více než 40 spotřebičů značky Romotop si můžete naživo prohlédnout v naší prodejně.
  3. Garantujeme férové ceny na prodej i odbornou montáž našimi kamnáři.

Technické parametry Romotop Riano 02 W

Výška 1070 mm
Šířka 834 mm
Hloubka 470 mm
Hmotnost 270 kg
Regulovatelný výkon 6,7 - 17,4 kW
Regulovatelný výkon teplovodního výměníku 4,7 - 12,2 kW
Průměr kouřovodu 150 mm
Tah 12 Pa
Účinnost 83 %
Průměrná spotřeba dřeva 3,7 kg/h

 

Barevné glazury keramiky

Zvolenou barevnou variantu prosím vepište do poznámky v objednávce / košíku. Obrázek zvětšíte kliknutím.

Co pro vás můžeme udělat?

Vyplňte, prosím, formulář umístěný níže a prozraďte nám, s čím vám můžeme pomoci.