Romotop Riano 02 keramika - krbová kamna

výkon 6 kW
výměník ne
účinnost 80%
spotřeba paliva 2,8 kg / h
průměr kouřovodu 150
23 666 Kč uvedená cena je s 15% DPH
20 579 Kč uvedená cena je bez DPH
24 900 Kč uvedená cena je s 21% DPH

Romotop Riano 02 jsou moderní krbová kamna s ostře řezanými liniemi a velkorysým prosklením, které poskytuje fantastický pohled na plápolající plameny. Romotop tak vychází vstříc všem romanticky naladěným duším, které si u hořícího ohně rádi vypijí sklenku dobrého vína nebo přečtou oblíbenou knihu. Aby kamna zapadla do vašeho interiéru co nejlépe, máte možnost volit jejich kachlový obklad z třiceti různých odstínů. 

Krbová kamna Romotop Riano 02 disponují výkonem regulovatelným v rozmezí 3 - 7,8 kW a jsou tak vhodná do drtivé většiny v ČR stojících domů. Výjimku tvoří pouze nízkoenergetické domy či dobře zaizolované novostavby, které by kamna přetápěla. Pakliže si nejste jisti, jak výkonná kamna byste pro svůj dům měli zvolit, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám poradíme! 

Romotop Riano 02 a spalování

Účinnost spalování je dalším velmi důležitým údajem, kterému byste při výběru kamen měli věnovat pozornost. Čím vyšší je účinnost spalování, tím delší budou intervaly mezi přikládáním paliva a vybíráním popela, což má zásadní vliv na komfort používání. S účinností spalování je neodmyslitelně spojené také množství emisí, které kamna vypouští do ovzduší. Kamna Romotop Riano 02 disponují účinností na úrovni 79 % a probíhá u nich tzv. sekundární spalování, při kterém hoří nejen samotné palivo v podobě dřeva nebo dřevěných briket, ale také značná část plynů a pevných nečistot, které se během hoření uvolňují. Opomenout nesmíme ani velikost spalovací komory, která si bez problémů poradí i s poleny o délce až půl metru!

Kvalita kamen Romotop Riano 02

Společnost Romotop je největším českým výrobcem krbových kamen a krbových vložek a zároveň patří také k největším hráčům na evropském trhu. Zásluhu na tom má právě kvalita všech jejich výrobků v kombinaci s vysokou úrovní řemeslného zpracování a technologie výroby obecně. Zmíněnou kvalitu kamen Romotop Riano 02 dokládá také jejich hmotnost 155 kg, což dává tušit, že na nich nebylo nikde ušetřeno. Hmotnost kamen obecně patří k základním indíciím, podle kterých je i laik schopen rozeznat kvalitu kamen. Kamna běžných rozměrů s nízkou hmostností jsou zákonitě vyrobena z tenkých plechů, které se vlivem vysokých teplot a času kroutí, dochází k prohýbání, praskání vyzdívky v topeništi a v některých případech také skla. S ohledem na výše uvedená fakta se můžete spolehnout, že vám budou kamna Romotop Riano 02 dělat společnost po opravdu dlouhou řádku let! My sami máme s krbovými kamny a vložkami Romotop velmi dobré zkušenosti a případné reklamace řešíme jen zřídka kdy. Rozhodně je můžeme označit za nejspolehlivější krbová kamna vyráběná na území České republiky.

Technické parametry Romotop Riano 02

Výška 904 mm
Šířka 834 mm
Hloubka 434 mm
Hmotnost 155 kg
Regulovatelný výkon 3 - 7,8 kW
Průměr kouřovodu 150 mm
Výška osy zadního vývodu 762 mm
Tah 10 Pa
Účinnost 80 %
Průměrná spotřeba dřeva 2,8 kg/h

 

Barevné glazury keramiky

Zvolenou barevnou variantu obkladu pro kamna Romotop Riano 02 prosím vepište do poznámky v objednávce / košíku. Obrázek zvětšíte kliknutím.

Proč koupit kamna Romotop Riano 02 u nás?

  1. Jsme autorizováni pro prodej, montáž i následné revize všech spotřebičů značky Romotop.
  2. Více než 40 spotřebičů značky Romotop si můžete naživo prohlédnout v naší prodejně.
  3. Garantujeme férové ceny na prodej i odbornou montáž našimi kamnáři.

Co pro vás můžeme udělat?

Vyplňte, prosím, formulář umístěný níže a prozraďte nám, s čím vám můžeme pomoci.