Romotop Evora T 03 - krbová kamna na noze

výkon 4 kW
výměník ne
účinnost 80%
spotřeba paliva 1,2 kg / h
průměr kouřovodu 150
30 898 Kč uvedená cena je s 12% DPH
27 587 Kč uvedená cena je bez DPH
33 380 Kč uvedená cena je s 21% DPH

Romotop Evora T 03 jsou elegantní krbová kamna v celokovovém těle, které je navíc usazeno na otočné noze a umožňuje tak kamna natočit směrem, který vám právě vyhovuje. Nejdůležitějším parametrem při výběru krbových kamen je jejich výkon. Ten je v případě Romotop Evora T 03 regulovatelný v rozmezí 2 - 6,5 kW, což předurčuje tato kamna pro použití v novostavbách, nízkoenergetických domech případně domech dobře zateplených. Nejste-li si jistí, jaký výkon je pro vás optimální, nebojte se poslat nám dotaz, například prostřednictvím záložky "Potřebuji radu" umístěné výše. 

Pokud se zaměříme na design, nelze opomenout oválný půdorys kamen, díky kterému vypadají skvěle nejen u rovné zdi, ale také v rohu místnosti. Otočný mechanismus v kombinaci se zaobleným sklem poskytuje výhled do hořícího ohně ze širokého spektra úhlů a o to, aby bylo sklo vždy krásně čisté, se stará sofistikovaný systém oplachu skla předehřátým vzduchem, což účinně zabraňuje usazování nečistot a dehtu. 

Romotop Evora T 03 a spalování

Účinnost spalování je dalším velmi důležitým údajem, kterému byste při výběru kamen měli věnovat pozornost. Čím vyšší je účinnost spalování, tím delší budou intervaly mezi přikládáním paliva a vybíráním popela, což má zásadní vliv na komfort používání. S účinností spalování je neodmyslitelně spojené také množství emisí, které kamna vypouští do ovzduší. Romotop Evora T 03 disponuje účinností na úrovni 78 % a probíhá u nich tzv. sekundární spalování, při kterém hoří nejen samotné palivo v podobě dřeva nebo dřevěných briket, ale také značná část plynů a pevných nečistot, které se během hoření uvolňují. 

Kvalita kamen Romotop Evora T 03

Romotop je z daleka největším českým výrobcem krbových kamen a krbových vložek a současně patří k největším hráčům evropského trhu. Zásluhu na tom má nejen zajímavý design kamen, ale především kvalita, která je v případě jejich výrobků na velmi vysoké úrovni a podílí se na ní jak kvalitní materiály, tak řemeslná zručnost místních kamnářských mistrů. Zmíněnou kvalitu kamen Romotop Evora T 03 dokládá také jejich hmotnost 122 kg, což dává tušit, že na nich nebylo nikde ušetřeno. Hmotnost také patří k základním parametrům, podle které je i laik schopen rozeznat kvalitu kamen. Kamna běžných rozměrů s nízkou hmostností jsou zákonitě vyrobena z tenkých plechů, které se vlivem vysokých teplot a času kroutí, dochází k prohýbání, praskání vyzdívky v topeništi a v některých případech také skla. S ohledem na výše uvedená fakta se můžete spolehnout, že vám budou kamna Romotop Evora T 03 dělat společnost po opravdu dlouhou řádku let! My sami máme s krbovými kamny a vložkami Romotop velmi dobré zkušenosti a případné reklamace řešíme jen velmi zřídka. Rozhodně je můžeme označit za nejspolehlivější krbová kamna vyráběná na území České republiky.

Romotop Evora T 03 a technické parametry

Výška 975 mm
Šířka 528 mm
Hloubka 398 mm
Hmotnost 122 kg
Nominální výkon 4 kW
Regulovatelný výkon 2 - 6,5 kW
Průměr kouřovodu 150 mm
Průměr CPV 125 mm
Výška osy zadního vývodu 863 mm
Tah 12 Pa
Účinnost 80 %
Průměrná spotřeba dřeva 1,2 kg/h

 

Proč koupit kamna Romotop Evora T 03 u nás?

  1. Jsme autorizováni pro prodej, montáž i následné revize všech spotřebičů značky Romotop.
  2. Více než 40 spotřebičů značky Romotop si můžete naživo prohlédnout v naší prodejně.
  3. Garantujeme férové ceny na prodej i odbornou montáž našimi kamnáři.

Co pro vás můžeme udělat?

Vyplňte, prosím, formulář umístěný níže a prozraďte nám, s čím vám můžeme pomoci.