Romotop Evora 03 AKUM - akumulační kamna

výkon 4 kW
výměník ne
účinnost 80%
spotřeba paliva 1,2 kg / h
průměr kouřovodu 150
31 967 Kč uvedená cena je s 12% DPH
28 542 Kč uvedená cena je bez DPH
34 535 Kč uvedená cena je s 21% DPH

Romotop Evora 03 AKUM jsou vysoká a štíhlá krbová kamna v celokovovém oválném těle, které jim dá vyniknout jak u rovné stěny tak i v rohu místnosti. Tomu napomáhá také zaoblené prosklení topeniště umožňující vychutnat si pohled do tančících plamenů ze širokého spektra úhlů. Kamna Romotop Evora 03 AKUM disponují výkonem regulovatelným v rozmezí 2 - 6,5 kW, což je předurčuje pro použití v novostavbách či nízkoenergetických domech a to zvláště v případě, kdy je dovybavíte k tomu určenými akumulačními prstenci. Ty jsou schopny pohltit část tepla a rozložit jeho vyzařování v čase, což má v reálném životě za následek pomalejší nástup tepla v místnosti a kamna tak danou místnost nepřetopí, což se u standardních či výkonnějších kamen může snadno stát. Druhou výhodou akumulačních prstenců je dlouhodobé sálání tepla po vyhasnutí topeniště a to až v délce 5 a půl hodiny. 

Za zmínku stojí také technické řešení spalovací komory. Ta má kruhový půdorys a polena se do ní vkládají na výšku. Kruhový půdorys je z hlediska fyzikálních zákonů ideální pro spalování, jelikož v ní nenalezneme tzv. "studený roh" a rovnoměrná vysoká teplota je jedním ze základních aspektů vysoké účinnosti spalování. Vkládání polen na výšku má za následek rovnoměrné hoření a plameny navíc vyplňují celou spalovací komoru, což je z estetického hlediska velmi působivé. Sečteno a podtrženo, kamna krásně a dobře hoří!

Kvalita kamen Romotop Evora 03 AKUM

Společnost Romotop je největším českým výrobcem krbových kamen a krbových vložek a zároveň patří také k největším hráčům na evropském trhu. Zásluhu na tom má právě kvalita všech jejich výrobků v kombinaci s vysokou úrovní řemeslného zpracování a technologie výroby obecně. Zmíněnou kvalitu kamen Romotop Evora 03 AKUM dokládá také jejich hmotnost 133 kg, což dává tušit, že na nich nebylo nikde ušetřeno. Hmotnost kamen obecně patří k základním indíciím, podle kterých je i laik schopen rozeznat kvalitu kamen. Kamna s nízkou hmostností bývají velmi často vyrobena z tenkých plechů, které se vlivem vysokých teplot a času kroutí, dochází k prohýbání, praskání vyzdívky v topeništi a v některých případech také skla. S ohledem na výše uvedená fakta se můžete spolehnout, že vám budou kamna Romotop Evora 03 AKUM dělat společnost po opravdu dlouhou řádku let! My sami máme s krbovými kamny a vložkami Romotop velmi dobré zkušenosti a případné reklamace řešíme jen velmi zřídka. Rozhodně je můžeme označit za nejspolehlivější v ČR vyráběné spotřebiče.

Romotop Evora 03 AKUM a spalování

Krbová kamna Romotop Evora 03 AKUM spalují palivo s účinností 80 % a disponují tzv. sekundárním spalováním, což s sebou přináší řadu podstatných výhod. Tou první je dlouhý interval přikládání a vybírání popela, díky čemuž si kamen nebudete muset často všímat. Vysoká účinnost má vliv také na konečnou produkci škodlivých emisí a kamna tak splňují i ty nejpřísnější ekologické normy. Nemusíte se tedy obávat, že by vám kominík po pár letech kamna zakázal používat. 

Topení v kamnech Romotop Evora 03 AKUM probíhá tak, že po zatopení necháte přívod vzduchu otevřený na maximum až do chvíle, než se dřevo rozhoří a teplota uvnitř spalovací komory dosáhne na cca 500 - 700 ºC. To představuje přibližně 20 minut v závislosti na použitém palivu. Po dosažení těchto teplot začíná optimálně fungovat celý spalovací proces, páčku přívodu vzduchu je možné zcela uzavřít a dále si již kamna hoří svým životem přibližně 4 hodiny. Poté je nutné znovu přiložit. V kombinaci s akumulačními prstenci mohou kamna hřát téměř 10 hodin, což oceníte nejen v noci, ale třeba také v průběhu pracovního dne, kdy nejste doma a nemůžete tedy přikládat.

Romotop Evora 03 AKUM a technické parametry

Výška 1312 mm
Šířka 528 mm
Hloubka 398 mm
Hmotnost 133 kg
Nominální výkon 4 kW
Regulovatelný výkon 2 - 6,5 kW
Průměr kouřovodu 150 mm
Průměr CPV 125 mm
Výška osy zadního vývodu 863/1133 mm
Tah 12 Pa
Účinnost 80 %
Průměrná spotřeba dřeva 1,2 kg/h

 

Proč koupit krbová kamna Romotop Evora 03 AKUM u nás?

  1. Jsme autorizováni pro prodej, montáž i následné revize všech spotřebičů značky Romotop.
  2. Více než 40 spotřebičů značky Romotop si můžete naživo prohlédnout v naší prodejně.
  3. Garantujeme férové ceny na prodej i odbornou montáž našimi kamnáři.

Co pro vás můžeme udělat?

Vyplňte, prosím, formulář umístěný níže a prozraďte nám, s čím vám můžeme pomoci.

Související produkty