Romotop Evora 03 - krbová kamna

výkon 4 kW
výměník ne
účinnost 80%
spotřeba paliva 1,2 kg / h
průměr kouřovodu 150
27 690 Kč uvedená cena je s 12% DPH
24 724 Kč uvedená cena je bez DPH
29 915 Kč uvedená cena je s 21% DPH

Romotop Evora 03 jsou elegantní krbová kamna s oválným půdorysem, celokovovým tělem a zaobleným prosklením spalovací komory. Díky tomu budou skvěle vypadat jak u rovné zdi tak i v rohu místnosti a navíc si budete moci vychutnávat pohled do ohně z širokého spektra úhlů. Výkon kamen můžete regulovat v rozmezí 2 - 6,5 kW a to pomocí jediné páčky a také množstvím přiloženého paliva. Kamna Romotop Evora 03 se skvěle hodí do drtivé většiny novostaveb a nízkoenergetických domů, pro které byly primárně konstruovány a které nepřetápí! Oválný půdorys nemají jen kamna, ale také samotná spalovací komora, což je z hlediska fyzikálních zákonů ideálním řešením. V topeništi díky tomu nenajdeme tzv. "studený roh", teplota uvnitř je rovnoměrná a to výrazně napomáhá čistému a účinnému spalování. Za zmínku stojí také orientace polen na výšku, což s sebou přináší hned dvě výhody. Tou první je rovnoměrné odhořívání a druhou je, že plameny v tomto případě vyplní celou spalovací komoru a pohled na kamna je o to krásnější! O dokonalý požitek se navíc stará sofistikovaný oplach skla předehřátým sekundárním vzduchem, díky čemuž se sklo nešpiní - tzv. nedehtuje. 

Romotop Evora 03 a spalování

Krbová kamna Romotop Evora 03 spalují palivo s účinností 80 % a disponují tzv. sekundárním spalováním, což s sebou přináší řadu podstatných výhod. Tou první je dlouhý interval přikládání a vybírání popela, díky čemuž si kamen nebudete muset často všímat. Vysoká účinnost má vliv také na konečnou produkci škodlivých emisí a kamna tak splňují i ty nejpřísnější ekologické normy. Nemusíte se tedy obávat, že by vám kominík po pár letech kamna zakázal používat. 

Kvalita kamen Romotop Evora 03

Společnost Romotop je největším českým výrobcem krbových kamen a krbových vložek a zároveň patří také k největším hráčům na evropském trhu. Zásluhu na tom má právě kvalita všech jejich výrobků v kombinaci s vysokou úrovní řemeslného zpracování a technologie výroby obecně. Zmíněnou kvalitu kamen Romotop Evora 03 dokládá také jejich hmotnost 118 kg, což dává tušit, že na nich nebylo nikde ušetřeno. Hmotnost kamen obecně patří k základním indíciím, podle kterých je i laik schopen rozeznat kvalitu kamen. Kamna běžných rozměrů s nízkou hmostností jsou zákonitě vyrobena z tenkých plechů, které se vlivem vysokých teplot a času kroutí, dochází k prohýbání, praskání vyzdívky v topeništi a v některých případech také skla. S ohledem na výše uvedená fakta se můžete spolehnout, že vám budou kamna Romotop Evora 03 dělat společnost po opravdu dlouhou řádku let! My sami máme s krbovými kamny a vložkami Romotop velmi dobré zkušenosti a případné reklamace řešíme jen velmi zřídka. Rozhodně je můžeme označit za nejspolehlivější krbová kamna vyráběná na území České republiky.

Romotop Evora 03 v číslech

Výška 974 mm
Šířka 528 mm
Hloubka 398 mm
Hmotnost 118 kg
Nominální výkon 4 kW
Regulovatelný výkon 2 - 6,5 kW
Průměr kouřovodu 150 mm
Průměr CPV 125 mm
Výška osy zadního vývodu 863 mm
Tah 12 Pa
Účinnost 80 %
Průměrná spotřeba dřeva 1,2 kg/h

 

Proč koupit krbová kamna Romotop Evora 03 u nás?

  1. Jsme autorizováni pro prodej, montáž i následné revize všech spotřebičů značky Romotop.
  2. Více než 40 spotřebičů značky Romotop si můžete naživo prohlédnout v naší prodejně.
  3. Garantujeme férové ceny na prodej i odbornou montáž našimi kamnáři.

Co pro vás můžeme udělat?

Vyplňte, prosím, formulář umístěný níže a prozraďte nám, s čím vám můžeme pomoci.