Romotop Evora 02 AKUM - akumulační kamna

výkon 4 kW
výměník ne
účinnost 80%
spotřeba paliva 1,2 kg / h
průměr kouřovodu 150
36 243 Kč uvedená cena je s 12% DPH
32 360 Kč uvedená cena je bez DPH
39 155 Kč uvedená cena je s 21% DPH

Romotop Evora 02 AKUM jsou štíhlá a vysoká krbová kamna s kamenným obkladem a oválnou základnou. Díky svému designu skvěle zapadnou jak do rohu místnosti tak i k rovné stěně. Výkon krbových kamen Romotop Evora 02 AKUM je regulovatelný v rozmezí 2 - 6,5 kW a navíc je možné doplnit je akumulačními prstenci, což z nich dělá ideální spotřebič do novostaveb či nízkoenergetických domů. Tyto prstence totiž pohlcují část tepla a rozkládají jeho uvolňování v čase. To znamená, že nástup tepla v místnosti po zatopení není tak razantní a poté, co v kamnech dohoří poslední polínko vás budou hřát ještě přibližně 5 a půl hodiny. Zaoblené sklo poskytuje překrásný pohled na plápolající plameny a díky oplachu skla předehřátým vzduchem si můžete být jistí, že sklo bude vždy krásně čisté. Navíc, polena se do spalovací komory umísťují na výšku, což je nejen lepší pro samotné hoření, ale plameny díky tomu také vyplňují celou spalovací komoru, což ještě více umocňuje pohled na kamna. 

Kvalita kamen Romotop Evora 02 AKUM

Společnost Romotop je největším českým výrobcem krbových kamen a krbových vložek a zároveň patří také k největším hráčům na evropském trhu. Zásluhu na tom má právě kvalita všech jejich výrobků v kombinaci s vysokou úrovní řemeslného zpracování a technologie výroby. Zmíněnou kvalitu kamen Romotop Evora 02 AKUM dokládá také jejich hmotnost 157 kg, což dává tušit, že na nich nebylo nikde ušetřeno. Hmotnost kamen obecně patří k základním indíciím, podle kterých je i laik schopen rozeznat kvalitu kamen. S ohledem na výše uvedená fakta se můžete spolehnout, že vám budou tato kamna dělat společnost po opravdu dlouhou řádku let! My sami máme s krbovými kamny a vložkami Romotop velmi dobré zkušenosti a případné reklamace řešíme pouze výjimečně. 

Romotop Evora 02 AKUM a spalování

Krbová kamna Romotop Evora 02 AKUM spalují palivo s účinností 80 % a disponují tzv. sekundárním spalováním, což s sebou přináší řadu podstatných výhod. Tou první je dlouhý interval přikládání a vybírání popela, díky čemuž si kamen nebudete muset často všímat. Vysoká účinnost má vliv také na konečnou produkci škodlivých emisí a kamna tak splňují i ty nejpřísnější ekologické normy. Nemusíte se tedy obávat, že by vám kominík po pár letech kamna zakázal používat. 

Topení v kamnech Romotop Evora 02 AKUM probíhá tak, že po zatopení necháte přívod vzduchu otevřený na maximum až do chvíle, než se dřevo rozhoří a teplota uvnitř spalovací komory dosáhne na cca 500 - 700 ºC. To představuje přibližně 20 minut. Po dosažení těchto teplot začíná optimálně fungovat celý spalovací proces, páčku přívodu vzduchu je možné zcela uzavřít a dále si již kamna hoří svým životem přibližně 4 hodiny. Poté je nutné znovu přiložit. V kombinaci s akumulačními prstenci tak mohou kamna hřát téměř 10 hodin, což oceníte nejen v noci, ale třeba také v průběhu pracovního dne, kdy nejste doma. 

Romotop Evora 02 AKUM a technické parametry

Výška 1312 mm
Šířka 528 mm
Hloubka 398 mm
Hmotnost 157 kg
Nominální výkon 4 kW
Regulovatelný výkon 2 - 6,5 kW
Průměr kouřovodu 150 mm
Průměr CPV 125 mm
Výška osy zadního vývodu 863/1133 mm
Tah 12 Pa
Účinnost 80 %
Průměrná spotřeba dřeva 1,2 kg/h

 

Proč koupit krbová kamna Romotop Evora 02 AKUM u nás?

  1. Jsme autorizováni pro prodej, montáž i následné revize všech spotřebičů značky Romotop.
  2. Více než 40 spotřebičů značky Romotop si můžete naživo prohlédnout v naší prodejně.
  3. Garantujeme férové ceny na prodej i odbornou montáž našimi kamnáři.

Co pro vás můžeme udělat?

Vyplňte, prosím, formulář umístěný níže a prozraďte nám, s čím vám můžeme pomoci.

Související produkty