Romotop Evora 02 - krbová kamna

výkon 4 kW
výměník ne
účinnost 80%
spotřeba paliva 1,3 kg / h
průměr kouřovodu 150
30 898 Kč uvedená cena je s 12% DPH
27 587 Kč uvedená cena je bez DPH
33 380 Kč uvedená cena je s 21% DPH

Romotop Evora 02 jsou prostorově nenáročná kamna oválného tvaru doplněná o kamenný obklad, který jim propůjčuje exlusivní vzhled. Výkon kamen je možné regulovat v rozmezí 2 - 6,5 kW a jsou tedy vhodná do novostaveb a většiny nízkoenergetických domů, které na rozdíl od výkonnějších kamen nepřetápí. Zaoblené sklo doplněné o oplach předehřátým sekundárním vzduchem zajistí dechberoucí výhled na hořící plameny a to ze širokého spektra úhlů. Tomu ještě napomáhá orientace polen na výšku, jelikož plameny vyplňují celou spalovací komoru. Umístění polen na výšku má také ryze praktické výhody. Polena tak hoří rovnoměrně a kruhové topeniště nemá žádný "studený roh", přičemž vysoká teplota je jedním ze základních faktorů, které ovlivňují účinnost spalování. Krbová kamna Romotop Evora 02 vyniknou velmi dobře jak v rohu místnosti tak i u rovné stěny.

Kvalita kamen Romotop Evora 02

Společnost Romotop je největším českým výrobcem krbových kamen a krbových vložek a zároveň patří také k největším hráčům na evropském trhu. Zásluhu na tom má právě kvalita všech jejich výrobků v kombinaci s vysokou úrovní řemeslného zpracování a technologie výroby. Zmíněnou kvalitu kamen Romotop Evora 02 dokládá také jejich hmotnost 139 kg, což dává tušit, že na nich nebylo nikde ušetřeno. Hmotnost kamen obecně patří k základním indíciím, podle kterých je i laik schopen rozeznat kvalitu kamen. S ohledem na výše uvedená fakta se můžete spolehnout, že vám budou tato kamna budou dělat společnost po opravdu dlouhou řádku let! My sami máme s krbovými kamny a vložkami Romotop velmi dobré zkušenosti a případné reklamace řešíme pouze výjimečně. 

Romotop Evora 02 a spalování

Krbová kamna Romotop Evora 02 spalují palivo s účinností 80 % a disponují tzv. sekundárním spalováním, což s sebou přináší řadu podstatných výhod. Tou první je dlouhý interval přikládání a vybírání popela, díky čemuž si kamen nebudete muset často všímat. Vysoká účinnost má vliv také na konečnou produkci škodlivých emisí a kamna tak splňují i ty nejpřísnější ekologické normy. Nemusíte se tedy obávat, že by vám kominík po pár letech kamna zakázal používat. 

Topení v kamnech Romotop Evora 02 probíhá tak, že po zatopení necháte přívod vzduchu otevřený na maximum až do chvíle, než se dřevo rozhoří a teplota uvnitř spalovací komory dosáhne na cca 500 - 700 ºC. To představuje přibližně 20 minut. Po dosažení těchto teplot začíná optimálně fungovat celý spalovací proces, páčku přívodu vzduchu je možné zcela uzavřít a dále si již kamna hoří svým životem přibližně 4 hodiny. Poté je nutné znovu přiložit. 

Romotop Evora 02 a technické parametry

Výška 996 mm
Šířka 528 mm
Hloubka 398 mm
Hmotnost 139 kg
Nominální výkon 4 kW
Regulovatelný výkon 2 - 6,5 kW
Průměr kouřovodu 150 mm
Průměr CPV 125 mm
Výška osy zadního vývodu 863 mm
Tah 12 Pa
Účinnost 80 %
Průměrná spotřeba dřeva 1,2 kg/h

 

Proč koupit krbová kamna Romotop Evora 02 u nás?

  1. Jsme autorizováni pro prodej, montáž i následné revize všech spotřebičů značky Romotop.
  2. Více než 40 spotřebičů značky Romotop si můžete naživo prohlédnout v naší prodejně.
  3. Garantujeme férové ceny na prodej i odbornou montáž našimi kamnáři.

Co pro vás můžeme udělat?

Vyplňte, prosím, formulář umístěný níže a prozraďte nám, s čím vám můžeme pomoci.