Krbové vložky s výměníkem OLD

krbová vložka Brunner

Krby s výměníkem mají několik výhod, a to jak z pohledu úspory, ekologie i zdraví. A právě tyto výhody řadí krby s výměníkem mezi stále oblíbenější a zákazníky vyhledávanější sortiment. Narozdíl od klasických teplovzdušných krbů je část vyprodukovaného tepla předávána do vody, která následně vytápí prostřednictvím radiátorů příslušné prostory vašeho domu. Jelikož je výměník tlakovou nádobou, důrazně doporučujeme využít služeb profesionála. Vezmeme to ale popořadě – základ tvoří krbová vložka a o ní si povíme více.

Krbová vložka s výměníkem

Krbová vložka s výměníkem se během instalace napojí na stávající topný systém a díky tomu máte zajištěno nejen příjemné teplo z krbu i v dalších místnostech, ale také tímto způsobem můžete obstarat ohřev teplé užitkové vody.

Další výhody krbových vložek s výměníkem

Krbové vložky s výměníkem jsou uzpůsobeny pro napojení na topný systém v budově. Napojují se tedy na radiátory, akumulační nádrže, bojlery a další. Velmi oblíbené jsou u nízkoenergetických domů, kdy je výkon do prostoru snížen a předán do výkonu pro ohřev vody (např. akumulační nádoba na vodu).

Mohlo by vás zajímat

Informace z Wikipedie 
Rohové a oboustranné krby
Krbové vložky Brunner
Krbové vložky Spartherm

 

Parametry krbových vložek s výměníkem

Při výběru se musí zohlednit parametry krbových vložek s výměníkem. Jedná se především o výkon vložky i výměníku, velikost vytápěného prostoru a v neposlední řadě také palivo, kterým budete topit. Během rozhodování se nesmí opomenout ani rozměr kouřovodu, proto je dobré znát jeho rozměry již při první návštěvě prodejny.

S výběrem vložky vám poradíme v Pečkách

V prodejně v Pečkách vám rádi poradíme s výběrem, vypočítáme tepelné ztráty a spočítáme vám potřebný výkon pro váš dům. Určitě je dobré, pokud s sebou budete mít i výše vypsané údaje. Součástí prodejny je i rozsáhlá expozice, proto vám na místě můžeme krby i krbové vložky s výměníkem rovnou předvést. Naši technici se postarají jak o dovoz, tak i instalaci.