Akumulační krby

Tulikivi a sálavé teplo 

Jak již název napovídá, výhodou akumulačních kamen je naakumulovaní tepla, které se postupně uvolňuje. Ale pozor – je nutné si uvědomit rozdíl mezi akumulačními a teplovzdušnými krby.

Akumulační krby poskytují sálavé teplo, které je pro lidské tělo nejpříjemnější a nejpřirozenější. Akumulačními krby se zabývá například výrobce Tulikivi.

Jak fungují akumulační krby

Akumulační krby fungují na principu nahřátí šamotu. To znamená, že nejdříve se kamna rozpálí (přibližně tři dávky přiložení během tří hodin) a poté kamna až pět hodin sálají nashromážděné teplo již bez potřeby přikládat.

Akumulační krby a sálavé teplo

Sálavé teplo je pro lidské tělo nejpřirozenějším způsobem, jak se zahřát (podobným způsobem se získává teplo ze slunečních paprsků). Tato tepelná energie je příjemná a zdravá a nepřehřívá vzduch ani předměty v místnosti.

Mohlo by vás zajímat

Akumulační krb se vyplatí - článek
Tulikivi a sálavé teplo
Opravy krbů

 

Výhody akumulačních krbů

Mezi výhody akumulačních krbů patří již zmíněné sálavé teplo a s tím spojená tepelná pohoda. Díky naakumulovanému teplu je dlouhá tepelná setrvačnost, vyšší účinnost a menší náklady. Mezi nevýhody patří například dlouhá doba nahřátí, nižší okamžitý výkon a pořizovací cena.

Akumulační materiály

Akumulační materiály pro stavbu tohoto typu krbu? Je hned několik druhů. Je nutné dobře rozmyslet jejich použití, protože krom dekorační funkce má každý z nich i rozlišné fyzikální vlastnosti. Mezi materiály pro akumulační kamna řadíme šamotové pláty, litý šamot, kachle a další.

Nenašli jste vše o akumulačních kamnech?

Nevadí! Napište nám vaše otázky níže a naši technici vám odpovědi rádi poskytnou. Máme za sebou mnoho postavených akumulačních krbů, proto můžeme odborně poradit jak s volbou materiálu, tak i se stavbou a celkovým servisem!