Kamenné krby

Kamenný krb 

Kamenné krby jsou nádhernou dominantou každého prostoru, ať už se jedná o obývací pokoj, pergolu či zahradu.

U kamenných krbů rozlišujeme dvě cesty stavby – tou první a náročnější je celková stavba z pravých kamenů a druhou a častěji využívanou je tvorba krbu s kamenným obkladem, kdy se krbová vložka obloží kamenem.

Kamenné krby z přírodního kamene

Krby z přírodního kamene mají dlouhou historii, která sahá až do středověku. Výhodou kamene je jeho nadčasovost a univerzálnost – kámen prostě z módy nevyjde. Hodí se jak pro rustikální, klasický i moderní styl a i když se okolní interiér bude léty měnit, kamenný krb jde vždy s módou. Podobné je to i s doplňky, kdy lze z kamene vyrobit jak drobné dekorace, tak i větší prvky jako jsou lavice, stolky či obklady. Nesmíme zapomenout podotknout, že kámen vyniká také svojí odolností a trvanlivostí.

Volba kamene u kamenných krbů

Volba kamene je velice důležitá. U kamenných krbů se nejčastěji používá pískovec, žula, mramor či vápenec. Nejen, že se jednotlivé kameny liší vzhledem a pořizovací cenou, ale především fyzikálními vlastnostmi.

 

Otevřený oheň nebo krbová vložka

Při výběru se zákazník rozhoduje také mezi tím, zda zvolit krb s otevřeným ohněm či uzavřenou krbovou vložkou. Zde při rozhodování jasně hovoří čísla. Zatímco otevřený krb s účinností do 15% se používá především pro exteriér, krbová vložka, která má účinnost až 80% má své využití především v interiéru.

Návrhy kamenných krbů

Kamenný krb ovládne celý prostor, proto je dobré vybírat z různých variant a vzhledů. Za tímto účelem si u nás na prodejně můžete domluvit schůzku s architektem, který vám odborně poradí s návrhem kamenného krbu. V případě zájmu o schůzku s architektem nás, prosím, kontaktujte níže uvedeným formulářem.

Tyto webové stránky využívají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pro více informací rozumím