Romotop Laredo 04 pískovec - Krbová kamna

výkon 4 kW
výměník ne
účinnost 80 %
průměr kouřovodu 150
38 381 Kč uvedená cena je s 12% DPH
34 269 Kč uvedená cena je bez DPH
41 466 Kč uvedená cena je s 21% DPH

Romotop Laredo 04 jsou působivá krbová kamna s oválnou základnou a obkladem z přírodního pískovce, která se díky regulovatelnému výkonu v rozmezí 2 - 6,5 kW skvěle hodí do drtivé většiny novostaveb vč. nízkoenergetických domů a dřevostaveb. 

U kamen na první pohled poznáte, že je vše vyrobeno precizně, přesně a poctivě. Při druhém pohledu zjistíte, že návrháři kamna vyřešili také chytře a to především s ohledem na komfort používání a estetický dojem z hoření. Zaoblené sklo vám umožní sledovat plápolající plameny z širokého spektra úhlů a systém oplachu skla předehřátým vzduchem zamezí jeho špinění. Romotop Laredo 04 nabídnou také ovládací prvky z leštěného nerezu, přípravu pro napojení externího vzduchu nebo zadní i horní vývod kouřovodu o průměru 150 mm. 

Kvalita kamen Romotop Laredo 04

Společnost Romotop je největším českým výrobcem krbových kamen a krbových vložek a zároveň patří také k největším hráčům na evropském trhu. Zásluhu na tom má právě kvalita všech jejich výrobků v kombinaci s vysokou úrovní řemeslného zpracování a technologie výroby obecně. Zmíněnou kvalitu kamen Romotop Laredo 04 dokládá také jejich hmotnost 127 kg, což dává tušit, že na nich nebylo nikde ušetřeno. Hmotnost kamen obecně patří k základním indíciím, podle kterých je i laik schopen rozeznat kvalitu kamen. Kamna s nízkou hmostností bývají velmi často vyrobena z tenkých plechů, které se vlivem vysokých teplot a času kroutí, dochází k prohýbání, praskání vyzdívky v topeništi a v některých případech také skla. S ohledem na výše uvedená fakta se můžete spolehnout, že vám budou kamna Romotop Laredo 04 dělat společnost po opravdu dlouhou řádku let! My sami máme s krbovými kamny a vložkami Romotop velmi dobré zkušenosti a případné reklamace řešíme jen velmi zřídka. Rozhodně je můžeme označit za nejspolehlivější v ČR vyráběné spotřebiče.

Romotop Laredo 04 a spalování

Krbová kamna Romotop Laredo 04 spalují palivo s účinností 80% a disponují tzv. sekundárním spalováním, což s sebou přináší řadu podstatných výhod. Tou první je dlouhý interval přikládání a vybírání popela, díky čemuž si kamen nebudete muset často všímat. Vysoká účinnost má vliv také na konečnou produkci škodlivých emisí a kamna tak splňují i ty nejpřísnější ekologické normy. Nemusíte se tedy obávat, že by vám kominík po pár letech kamna zakázal používat.

Spalovací komora má stejně jako celá kamna oválný půdorys a polena se do ní vkládají na výšku. Výsledkem je rovnoměrnější a čistější hoření a jelikož polena hoří po celém povrchu, vyplňují plameny celou spalovací komoru a pohled na kamna je tak ještě krásnější.

Technické parametry - Romotop Laredo 04

Výška 996 mm
Šířka 528 mm
Hloubka 398 mm
Hmotnost 127 kg
Regulovatelný výkon 2 - 6,5 kW
Průměr kouřovodu 150 mm
Průměr centr. přív. vzduchu (CPV) 125 mm
Výška osy zadního vývodu 863 mm
Tah 12 Pa
Účinnost 80 %

 

Proč koupit krbová kamna Romotop Laredo 04 u nás?

  1. Jsme autorizováni pro prodej, montáž i následné revize všech spotřebičů značky Romotop.
  2. Více než 40 spotřebičů značky Romotop si můžete naživo prohlédnout v naší prodejně.
  3. Garantujeme férové ceny na prodej i odbornou montáž našimi kamnáři.

Co pro vás můžeme udělat?

Vyplňte, prosím, formulář umístěný níže a prozraďte nám, s čím vám můžeme pomoci.