Romotop Evora T 07 - krbová kamna na noze

výkon 4 kW
výměník ne
účinnost 80%
spotřeba paliva 1,2 kg / h
průměr kouřovodu 150
35 174 Kč uvedená cena je s 12% DPH
31 405 Kč uvedená cena je bez DPH
38 000 Kč uvedená cena je s 21% DPH

Romotop Evora T 07 jsou elegantní krbová kamna s obkladem z přírodního pískovce, která jsou usazena na otočné noze umožňující natočit je směrem, který vám právě vyhovuje. Nejdůležitějším parametrem, kterému byste měli věnovat pozornost při nákupu nových kamen, je výkon. Ten lze v případě Romotop Evora T 07 regulovat v rozmezí 2 - 6,5 kW, což je předurčuje pro použití v novostavbách, nízkoenergetických domech či dobře zateplených objektech, které nepřetápí. Pokud si nejste jistí tím, jaký výkon je pro vaše potřeby optimální, nebojte se zeptat, například prostřednictvím záložky "Potřebuji radu", kterou naleznete výše. 

Zaměříme-li se na design, pak bychom neměli opomenout oválný půdorys kamen, díky kterému vyniknou kamna stejně dobře u rovné zdi jako v rohu místnosti. Otočný mechanismus v kombinaci se zaobleným sklem poskytuje navíc pohled do hořícího ohně ze širokého spektra úhlů. Kamna Romotop Evora T 07 disponují také účinným systémem oplachu skla předehřátým vzduchem, což ho udržuje krásně čisté a bez dehtu, takže nic nebrání tomu, abyste se mohli naplno kochat.

Romotop Evora T 07 a spalování

Krbová kamna Romotop Evora T 07 spalují palivo s účinností 78 % a disponují tzv. sekundárním spalováním u kterého odhořívá nejen samotné palivo v podobě dřeva nebo dřevěných briket, ale také pevné nečistoty a plyny. To má za následek velmi čisté spalování spojené s minimálními emisemi škodlivin do ovzduší. Praktické výhody účinného spalování pak ocení doslova každý, jelikož intervaly mezi přikládáním nebo vybíráním popela jsou opravdu dlouhé a vy tak nemusíte lítat jako pověstný hadr na holi. 

Kvalita kamen Romotop Evora T 07

Společnost Romotop je největším českým výrobcem krbových kamen a krbových vložek a zároveň patří také k největším hráčům na evropském trhu. Zásluhu na tom má právě kvalita všech jejich výrobků v kombinaci s vysokou úrovní řemeslného zpracování a technologie výroby obecně. Zmíněnou kvalitu kamen Romotop Evora T 07 dokládá také jejich hmotnost 128 kg, což dává tušit, že na nich nebylo nikde ušetřeno. Hmotnost kamen obecně patří k základním indíciím, podle kterých je i laik schopen rozeznat kvalitu kamen. Kamna běžných rozměrů s nízkou hmostností jsou zákonitě vyrobena z tenkých plechů, které se vlivem vysokých teplot a času kroutí, dochází k prohýbání, praskání vyzdívky v topeništi a v některých případech také skla. S ohledem na výše uvedená fakta se můžete spolehnout, že vám budou kamna Romotop Evora T 07 dělat společnost po opravdu dlouhou řádku let! My sami máme s krbovými kamny a vložkami Romotop velmi dobré zkušenosti a případné reklamace řešíme jen velmi zřídka. Rozhodně je můžeme označit za nejspolehlivější krbová kamna vyráběná na území České republiky.

Romotop Evora T 07 a technické parametry

Výška 997 mm
Šířka 528 mm
Hloubka 398 mm
Hmotnost 128 kg
Nominální výkon 4 kW
Regulovatelný výkon 2 - 6,5 kW
Průměr kouřovodu 150 mm
Průměr CPV 125 mm
Výška osy zadního vývodu 863 mm
Tah 12 Pa
Účinnost 80 %
Průměrná spotřeba dřeva 1,2 kg/h

 

Proč koupit kamna Romotop Evora T 07 u nás?

  1. Jsme autorizováni pro prodej, montáž i následné revize všech spotřebičů značky Romotop.
  2. Více než 40 spotřebičů značky Romotop si můžete naživo prohlédnout v naší prodejně.
  3. Garantujeme férové ceny na prodej i odbornou montáž našimi kamnáři.

Co pro vás můžeme udělat?

Vyplňte, prosím, formulář umístěný níže a prozraďte nám, s čím vám můžeme pomoci.