Romotop Evora 04 AKUM - akumulační kamna

výkon 4 kW
výměník ne
účinnost 80%
spotřeba paliva 1,2 kg / h
průměr kouřovodu 150
37 312 Kč uvedená cena je s 12% DPH
33 315 Kč uvedená cena je bez DPH
40 310 Kč uvedená cena je s 21% DPH

Romotop Evora 04 AKUM jsou elegantní krbová kamna na oválné základně s obkladem z pískovce, který dělá z každého vyrobeného kusu originál, jelikož kresba pískovce je vždy unikátní.  S ohledem na oválnou základnu kamna vyniknou jak u rovné zdi, tak i v rohu místnosti. K tomu napomáhá i zaoblené sklo umožňující sledovat tančící plameny ze širokého spektra úhlů.

Co se týče výkonu, krbová kamna Romotop Evora 04 AKUM lze regulovat v rozmezí 3 - 8 kW, což je předurčuje pro použití v novostavbách a také nízkoenergetických domech. Velmi důležitým aspektem je možnost dokoupení speciální akumulační hmoty v podobě prstenců, které se umísťují do horní části kamen nad spalovací komoru a které jsou schopny pojmout a část tepla a rozložit jeho vyzařování v čase. Převedeno do praxe to znamená, že po zatopení v kamnech není nástup teploty tak razantní a po dohoření posledního polínka vás kamna budou hřát ještě přibližně 5 a půl hodiny. 

Romotop Evora 04 AKUM a spalování

Srdce krbových kamen Romotop Evora 04 AKUM je navrženo a zkonstruováno pro spalování dřeva či dřevěných briket. Samotná polena se do topeniště s oválným půdorysem umísťují na výšku, což s sebou přináší řadu podstatných výhod. Dřevo díky tomu odhořívá rovnoměrně a plameny navíc vyplňují celou spalovací komoru, takže pohled na kamna je skutečně dechberoucí. Na kvalitě hoření se podepisuje i oválný půdorys topeniště, ve kterém nenajdeme tzv. "studený roh", přičemž vysoká teplota je jedním ze základních aspektů kvalitního a čistého hoření. Tomu odpovídá i velmi vysoká účinnost na úrovni 80 %, což s sebou přináší velmi dlouhou dobu hoření na jedno přiložení paliva a dlouhý je také interval mezi vybíráním popela. Za zmínku stojí také fakt, že sklo kamen je oplachováno předehřátým vzduchem a nedochází tak k jeho černání (tzv. dehtování). 

Kvalita kamen Romotop Evora 04 AKUM

Společnost Romotop je největším českým výrobcem krbových kamen a krbových vložek a zároveň patří také k největším hráčům na evropském trhu. Zásluhu na tom má právě kvalita všech jejich výrobků v kombinaci s vysokou úrovní řemeslného zpracování a technologie výroby obecně. Zmíněnou kvalitu kamen Romotop Evora 04 AKUM dokládá také jejich hmotnost 147 kg, což dává tušit, že na nich nebylo nikde ušetřeno. Hmotnost kamen obecně patří k základním indíciím, podle kterých je i laik schopen rozeznat kvalitu kamen. Kamna s nízkou hmostností bývají velmi často vyrobena z tenkých plechů, které se vlivem vysokých teplot a času kroutí, dochází k prohýbání, praskání vyzdívky v topeništi a v některých případech také skla. S ohledem na výše uvedená fakta se můžete spolehnout, že vám budou kamna Romotop Evora 04 AKUM dělat společnost po opravdu dlouhou řádku let! My sami máme s krbovými kamny a vložkami Romotop velmi dobré zkušenosti a případné reklamace řešíme jen velmi zřídka. Rozhodně je můžeme označit za nejspolehlivější v ČR vyráběné spotřebiče.

Romotop Evora 04 AKUM a technické parametry

Výška 1312 mm
Šířka 528 mm
Hloubka 398 mm
Hmotnost 147 kg
Nominální výkon 4 kW
Regulovatelný výkon 2 - 6,5 kW
Průměr kouřovodu 150 mm
Průměr CPV 125 mm
Výška osy zadního vývodu 863/1133 mm
Tah 12 Pa
Účinnost 80 %
Průměrná spotřeba dřeva 1,2 kg/h

 

Proč koupit krbová kamna Romotop Evora 04 AKUM u nás?

  1. Jsme autorizováni pro prodej, montáž i následné revize všech spotřebičů značky Romotop.
  2. Více než 40 spotřebičů značky Romotop si můžete naživo prohlédnout v naší prodejně.
  3. Garantujeme férové ceny na prodej i odbornou montáž našimi kamnáři.

Co pro vás můžeme udělat?

Vyplňte, prosím, formulář umístěný níže a prozraďte nám, s čím vám můžeme pomoci.

Související produkty