Pacific Energy Alderlea T4 LE - kanadská kamna

výkon 11 kW
výměník ne
účinnost 81%
průměr kouřovodu 150
88 841 Kč uvedená cena je s 12% DPH
79 323 Kč uvedená cena je bez DPH
95 980 Kč uvedená cena je s 21% DPH

Kamna Alderlea T4 se sekundárním spalováním, dvojitým pláštěm a historickým vzhledem patří do rodiny modelů kanadského výrobce Pacific Energy. Vzhledem k nominálnímu výkonu 11 kW jsou vhodná pro vytápění menších prostor o rozloze 60 - 100 m² při výšce stropů 2,4m. 

Na konci roku 2020 přišel na trh nový model, který již nemá odklopné horní desky, pod kterými se ukrývala plotna na vaření. Nově tedy na kamnech vaření možné není. Tuto funkci stále nabízí větší modely Alderlea T5 a Alderlea T6.

V základní ceně se kamna dodávají v natur šedé litině s popelníkovým systémem. Je možno zvolit mezi levým a pravým otevíráním dvířek a za příplatek je též možné dodat kamna ve smaltovaném provedení v barvě hnědá majolica nebo bílá antique white. 

Výhody kanadských kamen

Mezi hlavní výhody kanadských kamen patří velmi sofistikovaný a propracovaný systém sekundárního (dvojího) spalování, pří kterém hoří v topeništi nejen dřevo, ale také uvolněné plyny a zplodiny. Výsledkem je velmi dlouhá doba hoření, velmi nízké emise a téměř dokonalé shoření paliva. V praxi se popel z kanadských kamen vybírá řádově 2x měsíčně při non-stop topení a zmíněný popel má konzistenci připomínající například mouku. K dalším kladům patří systém oplachu skla předehřátým vzduchem, který zabraňuje jeho špinění - tzv. dehtování. 

Technické parametry

Připojení kouřovodu horní
Přívod externího vzduchu ano
Šířka 610 mm
Výška 715 mm
Hloubka 550 mm
Hmotnost 163 kg
Výkon 11 kW
Maximální velikost polena 45 cm
Výhřevnost 100 m²
Průměr kouřovodu 150 mm
Doba přikládání 6 hodin
Emise 2,9 g / h
Účinnost 81%

 

Příplatkové rozšíření

Zvolené rozšíření prosím vepište do poznámky v objednávce / košíku. 

Smaltovaný povrch majolica hnědá, bílá antique white 15.000,- Kč
Ventilátor 11.480,- Kč

Co pro vás můžeme udělat?

Vyplňte, prosím, formulář umístěný níže a prozraďte nám, s čím vám můžeme pomoci.