Krbová kamna Jotul F 105 R LL černý lak

výkon 4,5 kW
výměník ne
účinnost 83 %
spotřeba paliva 0,8 kg / h
průměr kouřovodu 125
48 123 Kč uvedená cena je s 12% DPH
42 967 Kč uvedená cena je bez DPH
51 990 Kč uvedená cena je s 21% DPH

Krbová kamna severské značky Jøtul se vyznačují nejen moderním vzhledem, ale také vysokou kvalitou a dlouholetou životností. Model F 105 R LL bez problémů snese označení "malý silák". Navzdory malým rozměrům jsou totiž tato kamna obdařena velkým charakterem, velkým prosklením a také velmi vysokou účinností spalování, díky čemuž do nich nebudete muset často přikládat a s vynášením popela to bude obdobné. Kamna jsou vybavena páčkou pro jednoduchou regulaci přívodu vzduchu, která ve spojení s přiloženým množstvím paliva bude snadno regulovat hoření a tím pádem i teplotu ve vašem domově. Další výhodou je pak produkování konvekčního a sálavého tepla. Sálavé teplo má podobnou vlnovou délku jako sluneční paprsky a díky tomu je pocitově nejpříjemnější a pro lidské tělo také nejzdravější.

Kamna jsou konstruována tak, aby dosáhla efektivního spalování i při nízkém energetickém výkonu. Díky tomu jsou tato kamna vhodná též do nízkoenergetických domů. Zajímavou devizou je pak také spotřeba dřeva, která dosahuje průměrně 0,8 kg za hodinu a také emisní limity jsou velmi nízké a splňují nejpřísnější evropské normy. Z příplatkového vybavení lze ke kamnům doobjednat například límec a horní desku z mastku.

Dvoustupňové (sekundární) spalování CB

Tento model je vybaven technologií dvoustupňového spalování, díky kterému je nejen přívětivý k životnímu prostředí, ale zároveň také velmi úsporný a účinný. CB - systém od Jøtulu pracuje na principu zplynování emisí, těkavých plynů a pevných nečistot, což s sebou přináší delší dobu hoření na jedno přiložení a také výrazně nižší produkci popela. Podtrženo a sečteno - nákup tohoto modelu vám přinese výrazně více komfortu oproti kamnům s jednostupňovým spalováním.

Technické parametry

Nominální výkon 4,5 kW
Regulovatelný výkon 2,4 - 6 kW
Hmotnost 97 kg
Maximální délka polen 33 cm
Průměr kouřovodu 125 mm
Vývod kouřovodu horní i zadní
Popelník ano
Rošt ne
Rozměry (V x Š x H) 690 x 410 x 350 mm
Účinnost 83 %

 

Příplatkové vybavení

V rámci příplatkového vybavení lze ke kamnům doobjednat například adaptér externího přívodu vzduchu, mastkovou horní desku či konvekční štít. V případě zájmu o kompletní ceník nás prosím kontaktujte. 

Co pro vás můžeme udělat?

Vyplňte, prosím, formulář umístěný níže a prozraďte nám, s čím vám můžeme pomoci.