Krbová vložka - Filip Tomsa

U pana Tomsy jsme realizovali rohovou krbovou vložku s výsuvnými dvířky a ocelovým výměníkem s bezroštovým hořením.

Manželům Tomsovým původní elektrokotel nevyhovoval, a to především z ekonomických důvodů. Jejich snem bylo mít krb, který by vytvořil nejen příjemnou atmosféru, ale také by vytopil celý dům o ploše 170 m2.

Po konzultacích a zaměření jsme navrhli zmíněnou krbovou vložku o výkonu 7 - 14 kW, kterou jsme obestavěli šamotovými tvarovkami. Díky tomu má teplo pozvolný nástup, čím se rozloží celkový výkon krbu. Aby bylo docíleno vytápění celého domu, včetně koupelny, zvolili jsme teplovzdušné rozvody nejen v přízemí, ale také do dalších místností v patře. Tento optimální provoz krbu znamená, že se interiér nepřehřívá, je zajištěno čisté sklo i komín a především je navozena ideální tepelná pohoda. 

Součástí dodávky bylo také odstranění stávající dřevěné podlahy, kdy byla plocha okolo krbu z bezpečnostních důvodů nahrazena dlažbou, která koresponduje nejen s nově vytvořeným krbem, ale  také s celkovým interiérem. Různorodé podlahové krytiny jsme vyřešili elegantní přechodovou lištou, která nevyčnívá a decentně doplňuje celkový vzhled krbu.

Jak pan Tomsa zmiňuje ve videu, popel vybírá maximálně dvakrát do měsíce a po celkovém spočítání nákladů a přeplatků u elektrokotle došli s manželkou k závěru, že návratnost tohoto nového krbu je během tří zim.

Velice nás těší, že manželé Tomsovi jsou po roce topení a provozu krbu nad míru spokojeni. Pozitivní ohlasy našich klientů nás motivují ke stále lepším a lepším výsledkům. Co se týče následného servisu, je pro nás nejlepší zpětná vazba, když se nám zákazníci svěří, že jsme jim změnili život – místo večerního sledování televize sedí s rodinou u krbu a povídají si. Co pro nás může být lepší referencí, než to, že jsme mohli přispět k pohodové rodinné atmosféře a příjemnému bydlení?

Za celý realizační tým
Jaroslav Turyna